...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat’ta Öğrenciler Enerji Tasarrufunun Önemini Anlattılar

23 Ocak 2018 - 1.372 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat’ta Öğrenciler Enerji Tasarrufunun Önemini Anlattılar
Şavşat’ta Öğrenciler Enerji Tasarrufunun Önemini Anlattılar

Şavşat’ta Öğrenciler Enerji Tasarrufunun Önemini Anlattılar

Şavşat Anadolu Lisesi Öğrencileri 8-14 Ocak Enerji Tasarrufu Haftasında Etkinlikler Düzenledi

Şavşat Anadolu Lisesi Fizik öğretmeni Nimet Sarı başkanlığında Anadolu Lisesi Enerji Tasarrufu ekibi öğrencileri Eren Temiz, Ceyda Koçak, Soner Gökçe, Burakcan Uzun, İrem Özgün, Emre Mert Demiral, Yağmur Demir, Anıl Demiral, Fırat Günaydın, Mücahit Meydan, Burcu Koca, Rabia Güngör, Gülay Topuz, Özge Yılmaz, İsa Gökçe, Yakup Parlak, Betül Zeynep Aksu, Murat Dursun, Yaren Sancak, Sinem Şimşek, Pınar Yılmaz, Barış Karagöz, 8-14 Ocak Enerji Tasarrufu haftası nedeniyle Şavşat’ta esnaflara, vatandaşlara ve kamu kurumlarında hazırlamış oldukları broşür ve afişlerle Enerji tasarrufunun önemini anlattılar.

Şavşat Anadolu Lisesi Fizik Öğretmeni Nimet Sarı Enerji Tasarrufu Haftası ile ilgili olarak bir açıklama yaptı. Sarı; “Her yıl Ocak ayının 2. haftasını enerji Tasarruf Haftası olarak kutlamaktayız. Enerjinin insan hareketinde, insan günlük yaşantısında çok büyük bir yer tuttuğu muhakkaktır. Bu önemli ihtiyacın bilinçsiz kullanılması insan geleceğine bir çok olumsuz etkiyi de beraberinde getirmektedir.

Yakın zamana kadar ülkelerin gelişmişliğinde en önemli kriterlerden biride enerji tüketimiydi. Bir ülke ne kadar fazla enerji tüketiyorsa o kadar fazla üretim yaptığı ve refah düzeyinin yüksek olduğu kabul edilirdi.

Günümüzde bu değerlendirme geçerliğini yitirmiş durumda, artık gelişmişlik ülkelerin ne kadar az enerji harcayarak ne kadar çok ürettiği ile ölçüyor.

Hepimiz enerjiyi dikkatli kullanmak için bir şeyler yapabiliriz. Hem enerji tasarrufu yapmak hem de enerjiyi verimli kullanmak bize birçok yarar sağlar.

Bizde Şavşat Anadolu Lisesi Enerji Tasarrufu Ekibi olarak hafta boyunca hazırladığımız broşürlerin dağıtımı Enerji Tasarrufu ve Enerji Verimliliği ile ilgili sınıflarda yaptığımız sunumlar ve hazırladığımız panolar ile bu haftaya dikkat çekecek çalışmalarda bulunduk.

Bu çalışmalar ile öğrendiklerim izi, dinlediklerim izi hem ülkemiz için hem de daha kaliteli bir yaşam sürebilmemiz için uygulamalıyız.” dedi.

Öğrenciler esnaflara ve vatandaşlara enerji tasarrufu ve enerji verimliliği ile ilgili yaptıkları açıklamalarda; “Enerjiyi verimli olarak kullanmak için öncelikle alışkanlıklarımızı değiştirmemiz gerekmektedir.

Basit enerji tasarrufu önlemleri ile, bütçenize, ülke ekonomisine, ülkenin enerji bağımlılığının azalmasına, çevre ve hava kirliliğinin önlenmesine, dünya fosil yakıtlarının korunmasına, küresel ısınmanın olmamasına katkıda bulunabilirsiniz” dediler.

İlçe esnafı ve vatandaşlar ise öğrencilere enerji tasarrufu ile ilgili yaptıkları çalışmalardan dolayı başka Milli Eğitim Müdürü Erkan Evran’a, Şavşat Anadolu Lisesi Müdürü Selahattin İşçi’ye, Fizik Öğretmeni Nimet Sarı’ya ve öğrencilere teşekkür ettiler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek