...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1653 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat’ta Milli Parklar Yaban Hayatı Eğitim Merkezi Çalışmaları Başladı

15 Mart 2018 - 969 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat’ta Milli Parklar Yaban Hayatı Eğitim Merkezi Çalışmaları Başladı
Şavşat’ta Milli Parklar Yaban Hayatı Eğitim Merkezi Çalışmaları Başladı

Şavşat’ta Milli Parklar Yaban Hayatı Eğitim Merkezi Çalışmaları Başladı

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Milli Parklar Yaban Hayatı Eğitim Merkezi Tarafından Çalışmalarına Başlanan Eğitim Merkezi İnşaatını Yerinde İnceledi

Tavşan Tepesi olarak bilinen mevkide inşaat çalışmalarının başladığını belirten Öztürk burada yaptığı açıklamada; “Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğümüzce sürdürülebilir av ve yaban hayatı yönetimi, av ve yaban hayvanlarının tabi yaşam ortamlarıyla birlikte korunmaları, geliştirilmeleri üretim ve yerleştirme faaliyetleri ile tabiatın desteklenmesi av kaynaklarının milli ekonomimize faydalı olacak şekilde değerlendirilmesi ve av turizminin geliştirilmesi amacıyla Şavşat ilçemizde 1 adet yaban hayatı eğitim merkezi yapılmaktadır. İçerisinde 10 oda 2 süit oda hamam 2 adet lobi 1 adet mutfak 2 balkon bulunmaktadır. Faaliyet 2018 yılı içerisinde tamamlanacaktır” dedi.

Başkan Öztürk açıklamasının devamında: “Bulunduğumuz alan ilçeye hakim bir nokta. İnanıyorum ki ilçemize büyük katkısı olacak bir tesis olacak. İlçemiz ve ilimiz için her zaman destek ve katkılarını gördüğümüz milletvekilimiz Sayın Dr. İsrafil Kışla’ya, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne, Artvin Orman Bölge Müdürlüğü’ne, Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü’ne, Doğa Koruma ve Milli Parklar Aı1vin Şube Müdürü hemşehrimiz Sayın Yunus Aydemir’e, Şavşat Orman İşletme Müdürü Sayın Mustafa Kesici ile Müdür Yardımcısı hemşehrimiz Sayın Murat Durmuş’a, tüm personeline ve Şavşatlı hemşehrilerimiz adına emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. İlçemiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek