...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1769 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat’ta Kurtuluş Coşkusu

24 Mart 2022 - 50 kez okunmuş
Ana Sayfa » Türkiye»Şavşat’ta Kurtuluş Coşkusu
Şavşat’ta Kurtuluş Coşkusu

Şavşat’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yılı Düzenlenen Programla Kutlandı

Şavşat’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yılı Düzenlenen Programla Kutlandı. Şavşat’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı Belediye pasajı üzerinde düzenlenen programla kutlandı. Programa İlçe Kaymakamı Yusuf Akın, Belediye Başkan Vekili Timurhan Ocak, Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı. Kaymakamlık makamının ve Belediye Başkanlığı’nın Atatürk Anıtı’na çelenk sunması, İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile başladı. Günün anlam ve önemini ile ilgili konuşmayı Şavşat Belediye Başkan Vekili Timurhan Ocak yaptı.

Günün anlam ve önemini ile ilgili konuşmayı Şavşat Belediye Başkan Vekili Timurhan Ocak yaptı. Ocak, “Bugün serhat ilçemiz Şavşat’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümündeyiz. Ülkemizi düşmanlardan temizleyerek bizlere emanet eden kahraman ecdadımızı bu önemli gün vesilesi ile rahmetle, minnetle, hayırla yâd ederken, siz Şavşatlı hemşerilerimin kurtuluş bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

7 Mart 1921 tarihinde milletimizin bağımsızlıktan asla vazgeçmeyeceği bir kez daha tüm dünyaya gösterilmiş, Şavşatımız işgalcilerden temizlenmiş ve Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde sürdürülen bu büyük mücadelede Şavşat’ımız genciyle yaşlısıyla üzerine düşen görevi yerine getirmiştir. Bizler Şavşat halkı olarak vatanımızı, devletimizi ve Cumhuriyetimizi savaşarak kazandık. Ne bugün ne yarın bağımsızlığımızdan ve Cumhuriyetimizden taviz vermemizi kimse beklemesin. En değerli hazinemiz olan kahraman ecdadımızın bizlere emaneti olan bu vatan toprakları üzerinde şehitlerimizin asil kanlarıyla sulanmadığı, yavrusunu vatana kurban eden analarımızın gözyaşlarıyla ıslanmadığı bir yer neredeyse yok gibidir. Tarihimiz bizi kahraman ecdadımızın emanetlerine sıkı sıkıya bağlı olmamızı, vatanımızın birlik ve bütünlüğünü korumak için her alanda hizmet etmemiz gerektiğini her zaman hatırlatır; Bu bilinçle hareket etmeli ve sorumluluğumuzu bilmeliyiz. Tekrar siz değerli Şavşat halkının Kurtuluş Bayramını kutluyor, sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum” dedi. Başkan Vekili Ocak’ın konuşmasının ardından günün anlam ve önemini anlatan şiirler okundu, yapılan yarışmalarda dereceye girenleri ödülleri takdim edildi. Kutlama programı oynanan halk oyunları ile sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek