...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat’ta Kar Esareti

30 Ocak 2017 - 3.050 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat’ta Kar Esareti
Şavşat’ta Kar Esareti

Şavşat’ta Kar Esareti

Şavşat’ta Son Günlerde Yağan Yoğun Kar Yağışı Nedeniyle İlçeye Bağlı 55 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

Şavşat’ta son 3 günden beri etkili olan kar yağışı nedeniyle ilçemize bağlı 55 köy yolu ulaşıma kapandı. Kar kalınlığı ilçe merkezin de 50 santime ulaşırken, bazı köyler de ise 1,5 metreye kadar ulaştığı öğrenildi.

Şavşat İlçe Özel İdare Müdürlüğü Ekipleri Köy Yollarının Açılması İçin Yoğun Mesai Harcıyor

Şavşat Kaymakamlığı İlçe Özel İdare Müdürlüğüne bağlı ekipler 24 saat esasına göre çalışarak köy yollarının açılması için yoğun bir çaba gösteriyor.

Şavşat Özel İdare Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, öncelikli olarak cenazesi olan Taşköprü, Arpalı ve Pınarlı köyü yollarının ve hasta olan Yukarı Koyunlu, Çağlayan ve Çukur köyü yollarının açıldığı ve diğer köy yollarının açılması içinde çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Artvin Ardahan Karayolu 2640 rakımlı Sahara Geçidi’n deki kar ve tipi nedeniyle yol açılmasına rağmen ulaşım kontrollü olarak veriliyor. Şavşat Jandarma Bölük Komutanlığı ekipleri, bu hattı kullanacak sürücüleri uyararak, araçların da zincir takoz, çekme halatı ve diğer gereçleri eksik olan sürücülerin yola çıkmalarına müsaade etmiyor.

Kar yağışıyla birlikte kar ve buzlanma olayının görüldüğü ilçe merkezinde ise Şavşat Belediye ekiplerinin kar temizleme çalışmaları devam ediyor.

Diğer yandan yağan kar yağışı nedeniyle kapalı olan köy yollarının açılması için Şavşat İlçe Özel İdare Müdürlüğüne bağlı 3 greyder, 5 kepçe ve 2 kar kamyonu ile çalıştığı ve bu çalışmalarda 8 operatörün ve 2 şoförün görev yaptığı öğrenildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek