...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1719 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat’ta Kaldırımlar Yenileniyor

05 Haziran 2016 - 1.094 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat’ta Kaldırımlar Yenileniyor
Şavşat’ta Kaldırımlar Yenileniyor

Şavşat’ta Kaldırımlar Yenileniyor

Şavşat Belediyesi Yaz Dönemi Projeleri Kapsamında Başlattığı Kaldırım Yenileme Çalışmalarına Hız Verdi.

Yaz döneminin başlaması ile Şavşat Belediyesi yol ve kaldırım çalışmaları kapsamında Şehit Orhan Topcu Caddesi, Yeni Cadde ve Cumhuriyet Caddesinde ki kaldırımları yeniliyor.

Şavşat Belediyesi ilçedeki kaldırımları eski görünümlerinden kurtararak handizit taşıyla döşeme işlemlerini tüm hızıyla sürdürürken caddelere yeni yüz kazandırıyor.

Yol ve kaldırım çalışmalarına ilk olarak Şehit Orhan Topcu Caddesi ile başlayan Şavşat Belediyesi, ardından Yeni Cadde’nin kaldırım ve yol yenileme çalışmasını bitirerek yaya kaldırımı konusunda en çok sorun olan Cumhuriyet Caddesi’nde eski kaldırımlar sökülerek, yeni andezit, bordür ve kaplama taşı ile yeniden döşeniyor.

İlçedeki yol ve kaldırım yenileme çalışmaları devam ederken çalışmalar hakkında kısa bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, İlçemizde sadece kaldırımlar değil bir çok alanda çalışmalarının belli plan ve programlar çerçevesinde devam ettiğini belirterek şöyle konuştu; “Özellikle ilçe merkezimizde bazı caddelerim kaldırımları ömrümü tamamlamış ve kullanılamaz hale gelmişti. Belediyemiz teknik heyeti hazırladığı projeler çerçevesinde bazı caddelerin parke döşeme ve kaldırımları yenileme kararı aldık ve çalışmalarımıza ilkbaharda başladık. Proje kapsamında ilk önce Şehit Orhan Topcu Caddesi’nin parke döşemesini yaptık. Ardından Yeni Cadde’nin bordür ve parke döşemesini yeniledik. Şimdi de ilçemizin en işlek caddesi olan Cumhuriyet Caddesinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Cumhuriyet Caddesinin gerek bordür taşlarını gerekse kaplamasını tamamıyla bitireceğiz. Bu çalışmalar kapsamında soğuk ve dona karşı 3 Bin metre andezit, bordür ve 2 Bin Beş yüz metrekare andezit kaplama taş kullanıldı. Bizler de daha modern bir Şavşat için büyük bir zevk ve özveri ile çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren cadde sakinleri ise Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’e ve çalışanlara teşekkür ettiler.

 

Haber: Caner Altunkaya

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek