Dolar : Alış : 5.5775 / Satış : 5.5875
Euro : Alış : 6.1922 / Satış : 6.2033
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin26°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 1497 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat’ta Fırınlar ve Restoranlar Denetlendi

15 Temmuz 2017 - 876 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat’ta Fırınlar ve Restoranlar Denetlendi
Şavşat’ta Fırınlar ve Restoranlar Denetlendi

Şavşat’ta Fırınlar ve Restoranlar Denetlendi

İlçedeki Tüm Fırınları Ve Restoranları Denetleyen Şavşat Belediyesi Zabıta Amirliği, Ayrıntılı Hijyen Kontrolü Yaparak Belirlenen Kriterleri Yerine Getirmeyen İş Yerlerine İdari Yaptırım Uyguladı.

Vatandaşların temiz gıdalar tüketmeleri ve sürekli sağlıklı kalmaları için mücadele veren Şavşat Belediyesi Zabıta ekipleri ve Şavşat Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne bağlı personelle birlikte fırınlarda ve restoranlarda geçtiğimiz günlerde denetimler yaptı. Haziran ayının başında başlatılan denetimler geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. Denetimlerde fırınlarda ve restoranlarda çalışan işçilerin portör muayene kartları, iş elbiseleri, hamurun yapıldığı tekneler, yemeklerin yapıldığı mutfaklar, işçilerin saç sakal kontrolleri, soyunma odaları, hamurların bekletildiği odalar, gıdaların bekletildiği dolaplar, un çuvallarının saklandığı ambarlar, odaların temizliği ve sağlığa uygunluk durumu, dezenfekte, paspas temizliği, havalandırma sistemleri, etiketler, tuvaletlerin temizliği, ekmek gramajları, işyeri açma ruhsatları ve hafta sonu tatil ruhsatları tek tek kontrol edildi.

Gerekeli kriterleri yerine getirmeyen iş yerlerine eksikliklerini tamamlamaları için süre verildi.

Yapılan kontrollerin ardın-dan bir açıklama yapan Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk; denetlenmiş fırın, restoran ve bakkallarda denetimlerin daha sonra da devam edeceğini ve halkın sağlığı ile ilgili her türlü tedbiri  almak zorunda olduklarını belirtti.

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika