...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat’ta Engelliler Yemekte Buluştu

12 Aralık 2018 - 989 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat’ta Engelliler Yemekte Buluştu
Şavşat’ta Engelliler Yemekte Buluştu

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Şavşat Türkü Kafe Restaurant Sahibi Abdülkadir Öztürk kendi işyerinde engelliler onuruna bir yemek vererek gönüllerince eğlenmelerini sağladı. Akşam yemeğinde bir araya gelen engelliler yemeğine Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Şavşat İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Evran, Hastane Başhekimi Op. Dr Gürol Köroğlu, Şavşat Kaymakamlığı Vakıf Müdürü Kandemir Dede, Şavşat Atatürk İlkokulu Müdürü Zafer Yaşar,Şavşat Engelliler Dernek Başkanı Nurbay Usta, engelliler ve yakınları katıldı.
Hep birlikte hoş bir sohbet içerisinde yenilen yemek sonrası yapılan konuşmalarda engellilerin toplumumuzun en değerli bireyleri oldukları her durum ve her şartta sahip çıkmak gerektiği vurgulandı.

Öztürk, “Engelli Kelimesini Kabul Etmiyorum” 

Yemeğe katılan Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, engelli kelimesini kabul etmediğini vurgulayarak “Bu kardeşlerimiz özel insanlardır. Yaşamış oldukları hayat kendi tercihleri değildir. Bizlerde birer engelli adayıyız. Yarın kimin ne olacağı belli değildir. Sizler bizlerin baş tacısınız. Sizlerin yaşam şekillerini kolaylaştırmak bizlerin hem bulunduğumuz makamların hem de insan olarak görevimizdir. İlçemizde engellilerimizin yaşam standartlarını yükseltmek için hareket alanlarını kolaylaştırmak için yollarımızda fiziki değişikler yaptık. Sosyal belediyecilik anlamında ne gerekiyorsa onu yaptık yapmayada devam edeceğiz. Daha önceleri oldukça önemli hizmetler yapan Şavşat engelsiz yaşam merkezimiz bazı sebeplerden dolayı çalışmalarını yavaşlattı. Bu derneğimiz Türkiye genelinde onurla adından söz ettiren bir derneğimizdi. Bura her ne gerekiyorsa onu yapıyoruz. Okullarımıza devam eden engellilerimizi evlerinden alıp evlerine bırakıyoruz. Derneğimizinde bizlerden çeşitli kurslar anlamında talepleri olursa elbette çözeriz.Sizler bizler için çok önemli ve değerlisiniz. Her türlü istekleriniz kurumumuz tarafından öncelikle çözümü için ne gerekiyorsa onu yapacaktır.” dedi.insanlık görevimizdir. Bu güzel ve özel gününüzü kutluyor idarecilerimize ve sizlere katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Engelliler Dernek Başkanı Nurbay Usta’da, Şavşatlı endan sonra o derneğimiz yine ayni duruma gelecek. Biz ne gerekiyorsa her türlü desteği vermeye hazırız.” dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Evran’da, “Bizler Milli Eğitim olarak engelli kardeşlerimizin eğitimleri konusunda Yemeği veren Abdülkadir Öztürk’te konuşmasında,
“İşyerimizde engellilere hizmet önceliklidir. Bu ve özel günlerinde verilen yemekleri sürekli hale getirdik. Sizler için işyerimiz ve bizler emrinizdeyiz. En güzel geleceği sizler sunmak gelliler için her türlü yardım ve desteği veren Şavşat Kaymakamlığına, Şavşat Belediyesine bütün kamu kurum ve kuruluşlara ve bu bilinçle hareket eden Şavşat halkına Şavşat esnafına çok teşekkür ediyorum.” dedi. Etkinlikte Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk bütün engellilerin yanına tek tek giderek sorunları dinleyip sohbet etti.
Yemeğe katılan engelliler ve aileleri yemeği kendilerine veren Abdülkadir Öztürk ve katılımcı idarecilerimize teşekkür ettiler.
Yapılan konuşmalar ve yemek sonrası sanatçı Türkü Kız Solmaz Akgül ve Mehmet Yılmaz’ın okumuş olduğu türkülerle engelliler ve aileleri bütün katılımcılarla halay çekip gönüllerince eğlendiler.

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek