...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1719 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat’ta Darbe Girişimi Protesto Edildi

21 Temmuz 2016 - 1.295 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat’ta Darbe Girişimi Protesto Edildi
Şavşat’ta Darbe Girişimi Protesto Edildi

Şavşat’ta Darbe Girişimi Protesto Edildi

Darbeden Kurtulma Mücadelesi Etkinlikleri İlçemizde Devam Ediyor

Demokrasiye sahip çıkmak adına Şavşatlı vatandaşlar darbe girişimini araç konvoyu oluşturarak ve bayrak sallayarak protesto etti.

Araçlı konvoy ve Hükümet konağı önündeki demokrasiye sahip çıkma etkinliğine Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, İlçe Emniyet Amiri Eray Çınar, AK Parti İlçe Başkanı Sedat Demir, MHP İlçe Başkanı Naci Balcı, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Hükümet Konağı önüne gelen vatandaşlara İlçe Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı hitap ederek, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni hiçbir güç ve kuvvetin alt edemeyeceğini söyledi.

İlçemiz Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı Darbe Girişimi İle İlgili Açıklamada Bulundu

Mesut Gazi Ambarcı, “Ülkemizde son dönemlerde artan terör olayları, can kayıpları ve yeni yaşadığımız darbe girişimi ülkemizi, geleceğimizi ve demokrasimizi hedef almıştır.

Bu gibi girişimler, birlik ve bütünlüğümüzü hedef alarak milletimizi kamplara bölmek, devletimiz ile halkımızı karşı karşıya getirmek isteyen malum çevrelerin büyük oyun ve projeleridir.

Bu tür eylemlerle devlet kurumlarımızın özgüvenini, uyumlu çalışma düzenini, birlik ve bütünlüğünüzü sarsmaya, ülke siyasetine ve demokrasimize yön vermeye çalışan malum çevrelere gereken cevap milletimiz tarafından verilmiştir.

Geçmişte pek çok badireyi atlatmış olan milletimiz böylesi saldırılar karşısında infiale kapılmama basireti, metaneti ve tecrübesine sahiptir. Kim ne yaparsa yapsın, aziz milletimiz teröre ve bu gibi girişimlere boyun eğmeyecek, teslim olmayacak, yerli ve yabancı işbirlikçiler amaçlarına asla ulaşamayacaklardır. Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de buna yeltenen, buna kalkışan hiçbir kimse olamaz. Olanlar da cezasını mutlaka görür. Devletimizin, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, milletimizin ve siyasi iradenin emri altında Türk devleti ve milletine hizmet etmeye devam etmektedir. Bizim tepkimiz darbe zihniyetine, terör örgütlerine, şer odaklarınadır. Sizlerden ricam askerimize polisimize sahip çıkalım. Onlara küsmeyelim. Yolda gördüğümüz askerimizi, polisimizi kucaklayalım. Bunlar bizim vatan evlatlarımızdır. Bunlar bizim sınırda bekleyen bekçilerimiz gözcülerimizdir. Bunlarla bizim hiçbir sorunumuz yoktur. Hepsi bizim başımızın tacıdır. Bu ayrımı çok iyi yapmanızı rica ediyorum. Burada olan her bir vatandaşımıza tek tek birer madalya takdim ederdim.
Sağ olun var olun.” Dedi.

Necip Fazılın Bizimdir şiirinden bir dörtlük okuyarak bitiren Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı; “Yarınlar darbe zihniyetinin değildir. Yarınlar Paralel yapının değildir. Yarınlar terör örgütlerinin değildir. Yarınlar şer odaklarının değildir. Yaşasın tam bağımsız özgür Türkiye. Yaşasın tam bağımsız demokratik özgür Türkiye. Yaşasın tam bağımsız demokratik laik Türkiye. Hepiniz Allaha emanet olun” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Daha sonra İlçe Müftülüğü tarafından bütün demokrasi şehitleri için Kur’an-ı Kerim tilaveti ve mevlidi şerif okundu. Ardından İlçe Müftüsü İdris Yavuzyiğit tarafından dua ettirildi.

Haber: Caner Altunkaya

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek