...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat’ta Bilim Şenliği Devam Ediyor

17 Mayıs 2016 - 1.595 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»Şavşat’ta Bilim Şenliği Devam Ediyor
Şavşat’ta Bilim Şenliği Devam Ediyor

Şavşat’ta Bilim Şenliği Devam Ediyor

Şavşat Çok Programlı Anadolu Lisesi Tübitak 4006 Bilim Fuarı Sergisi Açıldı

TÜBİTAK’ın desteklediği ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik hayata dair yeni icatların gerçekleştirilmesi, bilimi sevdirme, yeni bilim insanları yetiştirmeyi hedefleyen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergisinin ilki geçtiğimiz günlerde Şavşat İmam Hatip Ortaokulu tarafından açılırken, ikincisi ise dün Şavşat Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından açıldı.

Şavşat Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen Bilim Fuarı açılışına Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, İlçe Jandarma Bölük Komutanı J.Yzb. Cüneyt Yüksel, Askerlik Şubesi Başkanı Per. Ütğm. Kayhan Sercan Haklı, İlçe Emniyet Amiri Eray Çınar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Yokuş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Soner Gögerçin ve Fatih Bilici, İlçe Müftüsü İdriz Yavuzyiğit, İl Genel Meclisi Üyesi Hasan Temiz, Şavşat Çok Programlı Anadolu Lisesi Okul Müdürü Nahit Temel, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Elektrik- Elektronik, Bilişim Teknolojisi, Biyoloji, Matematik, Kimya dalında toplam 26 projenin tamamı hakkında Proje Koordinatörü Elektrik-Elektronik Öğretmeni Hakan Ergün bilgi alan Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı ve beraberindekiler projeleri hazırlayan öğretmen ve öğrencileri tebrik ettiler.

26 projenin sergilenip sunulduğu fuar, davetliler tarafından büyük bir ilgi ile gezildi. Proje sahibi öğrenciler, davetlilere projelerini tanıttılar.

Fuar sayesinde problem becerilerini geliştirme, yeteneklerinin farkına varma ve teknolojiyi aktif kullanma hakkında bilgi sahibi olan Şavşat Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında kendilerine eşlik eden okul idareci ve öğretmenlerine de teşekkür ettiler.

Şavşat Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen bilim fuarının üç gün süreyle açık kalacağı öğrenildi.

 

Haber: Caner Altunkaya

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek