...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1719 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat’ta Bilim Şenliği Devam Ediyor

18 Mayıs 2016 - 2.014 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»Şavşat’ta Bilim Şenliği Devam Ediyor
Şavşat’ta Bilim Şenliği Devam Ediyor

Şavşat’ta Bilim Şenliği Devam Ediyor

Şavşat Anadolu Lisesi Tübitak 4006 Bilim Fuarı Sergisi Açıldı

TÜBİTAK’ın desteklediği ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik bilim ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesinin teşvik edilmesi, bilimin günlük hayatla ilişkilendirilmesi, araştırma tekniklerinin ve bilimsel sunum becerilerinin tabana yayılarak genç bireylere kazandırılması, farklı gelişimsel ve bilişsel seviyedeki her çocuğa bilimsel proje yapma fırsatının sunulması, öğrencilere bilimsel proje yapma ve paylaşma konusunda yeni ortam ve olanakların yaratılması, öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak bilimin eğlenceli taraflarının ön plana çıkarılması, farklı sosyo-ekonomik seviyedeki bölge okullarının bilimsel projelere eşit katılımının sağlanması, gerçek hayattaki soru ve sorulara çözüm bulunmasında bilimin ve bilimsel çalışmaların öneminin öğrenciler tarafından uygulayarak, yaşayarak öğrenmesini sağlamak amacıyla, yeni bilim insanları yetiştirmeyi hedefleyen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Sergisinin üçüncüsü Şavşat Anadolu Lisesi salonunda açıldı.

Şavşat Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen Bilim Fuarı açılışına Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, İlçe Jandarma Bölük Komutanı J.Yzb. Cüneyt Yüksel, Askerlik Şubesi Başkanı Per. Ütğm. Kayhan Sercan Haklı, İlçe Emniyet Amiri Eray Çınar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Yokuş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Soner Gögerçin ve Fatih Bilici, İlçe Müftüsü İdriz Yavuzyiğit, İl Genel Meclisi Üyesi Hasan Temiz, Şavşat Anadolu Lisesi Okul Müdürü Selahattin İşçi, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Biyoloji, Matematik, Kimya, Fizik dalında 25 projenin tamamı hakkında Proje Kordinatörü Biyoloji öğrtmeni Emel Zengin’den bilgi alan Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı ve beraberindekiler projeleri hazırlayan öğretmen ve öğrencileri tebrik ettiler.

Öğrencilerin Başarıları Göz Doldurdu

Açılışın ardından 25 projenin sergilenip sunulduğu fuar alanı, davetliler tarafından büyük bir ilgi ile gezildi. Proje sahibi öğrenciler, davetlilere projelerini tanıtan sunumlar gerçekleştirdiler.

Şavşat Anadolu Lisesi proje koordinatörü öğretmen Emel Zengin’in danışmanlığın da öğrencilerin çeşitli alanlarda hazırlamış olduğu 25 proje eseri katılımcılardan tam not alırken, öğrencilerde üretebilmenin heyecanı, ürettiğini başkaları ile paylaşmanın coşkusu ve bunların kendilerinde oluşturduğu öz güven duygusunu yaşadıkları görüldü.

Öğrencilerin hazırlamış oldukları projeleri değerlendiren Ambarcı, gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Caner Altunkaya’ya okullarda açılan bilim fuarı sergileri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ambarcı; İlçemizde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışı yapılan üçüncü okul Anadolu Lisesi oldu. Hazırlanan projeler birbirinden farklı ve özgün projeler. Her açıdan öğrencilerimiz projeleri araştırarak, değerlendirerek üzerinde çalışmışlar ve sunuma hazırlamışlar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Özellikle son yıllarda bilim fuarlarına olan yönelme, ilçemizdeki okullarda gerçekleştirilmesi, bizler için mutluluk verici. Milli Eğitim Müdürlüğünün desteğiyle öğrencilerimiz ve gençlerimiz de faydalanmaya çalışıyor. Bugün de görüyoruz ki, öğrencilerimizin çok güzel projeleri var. Öncelikle etkinlikte emeği geçen herkese, öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, okul müdürlerini tebrik ediyorum. İleri ki yıllar için birer örnek teşkil etmektedir. Hayata geçirilebilecek projeler var.” dedi.

Fuar sayesinde problem becerilerini geliştirme, kabiliyetlerinin farkına varma ve teknolojiyi aktif kullanma hakkında bilgi sahibi olan Şavşat Anadolu Lisesi öğrencileri TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında kendilerine eşlik eden okul idareci ve öğretmenlerine de teşekkür ettiler.

 

Haber: Caner Altunkaya

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek