Dolar : Alış : 5.5398 / Satış : 5.5497
Euro : Alış : 6.1414 / Satış : 6.1524
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin24°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 1494 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat’ta Beyaz Esaret

12 Aralık 2017 - 729 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat’ta Beyaz Esaret
Şavşat’ta Beyaz Esaret

Şavşat’ta Beyaz Esaret

Kar Yağışı Bitti Çilesi Başladı

Yoğun Kar yağışı İlçemiz ve Köylerinde Bütün Yolların Kapanmasına Neden Oldu

Şavşat Kaymakamlığı İlçe Özel İdare Müdürlüğü ve Şavşat Belediyesi Yolları Açmak İçin Yoğun Bir Şekilde Çalışıyor.

Bir gün süre ile aralıksız yağan kar şehir merkezinde 1 metre yüksek köylerde ise 2 metreye ulaşan kar hayatı olumsuz etkilerken kapanan köy yollarını açmak için Şavşat Kaymakamlığı İlçe Özel İdare Müdürlüğü Köy Hizmetleri ekipleri, şehir merkezindeki cadde ve sokakları ise Şavşat Belediyesi ekipleri yoğun bir çalışma ile açmaya çalışıyor.

Yoğun kar yağışına rağmen ilçe merkezi ve köylerin de mal ve can güvenliği açısından önemli bir durum yaşanmazken ekipler 24 saat çalışıyor.

Konuyla ilgili olarak Şavşat Kaymakamı Emre Yalçın; “Çarşamba ve Perşembe günleri aralıksız yağan yoğun kar köy yollarının tamamının kapanmasına neden oldu. Bazı köylerimizde 1,5-2 metreye ulaşan kar nedeni ile köy yollarında açmak için bütün  gücümüzü kullanıyoruz. Ekiplerimiz yoğun bir çalışma içerisinde. Özellikle köylerde sağlık açısından önem arz eden durumlar olunca o köylere bir an önce ulaşmaya çalışıyoruz. Bu süre içerisinde cenazelerimiz oldu.

Cenazelerimizin olduğu köy yollarını açarak vatandaşlarımıza sıkıntı yaşatmadık. Köylerimizde sağlık sorunu olan vatandaşlarımız bizlere veya ekiplerimize ulaştıkları takdirde kendilerine bir an evvel ulaşarak sıkıntılarını gidereceğiz. Yoğun kar yağışına rağmen ekiplerimizin de yoğun çalışmaları ile hiçbir sorun yaşanmamıştır. Vatandaşlarımızdan aciliyeti olan konularda bizlere ulaşsınlar. Köy muhtarlarımızla irtibat halindeyiz. Devletimiz her durum ve şartta vatandaşının yanındadır.” Dedi.

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’te “Yaklaşık 24 saat aralıksız yağan kar ilçe merkezi ve mahallelerimiz-de cadde ve sokakların yollarının kapanmasına neden oldu. Kar yağışı başladığı andan itibaren ekiplerimiz sabaha kadar aralıksız çalışarak ana arterlerin açık tutulmasını sağladık. Şu an cadde ve sokaklarda çalışmalarımız devam ediyor. İlçemiz   de şuan hiçbir olumsuzluk yaşanmamış olması sevindirici  olmuştur. Vatandaşlarımızdan gelen bütün telefonları değerlendirmeye alıyoruz. Vatandaşımıza sıkıntı yaşamaması için ekiplerimizle birlikte yoğun çalışma içerisindeyiz” dedi.

Yoğun kar yağışı ve tipi nedeni ile Şavşat Ardahan Karayolu ulaşıma kapandı. Şavşat Ardahan karayolunun 2645 rakımlı Sahara dağı mevkiinde çok sayıda araç mahsur kaldı. Yollarda çok sayıda tır ve değişik araçlar kayarak yol kenarlarına düştü. Ardahan’a ulaşamayan vatandaşlar şehir merkezine getirilerek konaklamaları sağlandı.

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika