...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1653 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat’ta Ayı Saldırısı

23 Haziran 2017 - 3.147 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat’ta Ayı Saldırısı
Şavşat’ta Ayı Saldırısı

Şavşat’ta Ayı Saldırısı

İlçemizde Ayının Saldırdığı Bir Kişi Yaralandı

İlçemize bağlı Dereiçi Köyünde Evinden Çıkıp Arabasına Binerken Ayının Saldırısına Uğradı.

Çalıştığı köye çalışmak üzere aracına binmek için evinden çıkan Besim Gümüş (63) bir anda ayının saldırısına uğradı. Besim Gümüş ayıdan komşularının bağırması ve havaya ateş açmaları sonucu yaralı olarak kurtarıldı.

Yakınları tarafından Şavşat Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Gümüş’ün vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandığı belirtildi. Besim Gümüş Şavşat Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Konuyla ilgili olarak Besim Gümüş, arabasının yanına giderken ayının bir an-da karşısına çıktığını belirterek, “Köyümüze yakın bir köy olan Tepebaşı Köyüne yapmakta olduğum inşaatta çalışmak üzere gidecektim. Arabanın yanına giderken, bir anda ayı karşıma çıktı. Kendimi savunmak için avazım çıktığı kadar bağırdım. Ellerim ve kollarımla ayıya karşı koydum. Bu sırada ayı beni tutarak beni düşürdü. Daha sonra vücudumun çeşitli yerlerinde pençe darbeleri hissettim. Benim bağırmamı duyan komşuların dışarı çıkması ve silahla havaya ateş açmaları sonucunda ayı beni bırakıp gitti. Komşularımın yardımı ile Şavşat Devlet Hastanesine kaldırıldım.” dedi.

Yetkililerden ayı saldırılarına karşı bir çözüm beklediklerini dile getiren Gümüş, “Benzeri ayı saldırıları köyümüz ve ilçemizin değişik yerlerinde yıllardır devam etmektedir. Çok sayıda insanımız ya hayatını kaybetti ya da yaralandı. Artık yetkililerimizin buna bir çözüm bulmasını istiyoruz. Artık herkes korku içinde. Bağ bahçe işlerimize giderken bile tedirgin oluyoruz. Hayvanlarımızı otlamaya götüremiyoruz. Yetkililerimizden hem insanları hem de yaban hayatını mağdur etmeyecek şekilde bir çözüm bulmalarını istiyoruz. İnsanların zararını tazmin etsinler ya da bu ayıların çözüm yolunu arasınlar. Hayvanların hakları varsa insanların da hakları var” ifadelerini kullandı.

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek