...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 1649 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat’ta Aş Evi Hizmete Açıldı

21 Temmuz 2017 - 723 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat’ta Aş Evi Hizmete Açıldı
Şavşat’ta Aş Evi Hizmete Açıldı

Şavşat’ta Aş Evi Hizmete Açıldı

Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Hizmet Vakfı Ve Kızılay Şavşat Şubesi İşbirliğiyle Kurulan Aşevi Düzenlenen Törenle Hizmete Açıldı

Açılışa, Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Aile ve Sosyal Politikalar Müsteşar Yardımcısı Mehmet Karabay, Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı, bazı daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Artvin Valisi Ömer Doğanay, burada yaptığı konuşmada; “Bizler devlet olarak yardıma muhtaç ailelere sıcak yemek ikramı sunuyor olmaktan oldukça mutluyuz. Devletimiz ve hükümetimiz her zaman yardıma muhtaç ailelerin yanındadır. Devletimizin sıcak yüzünü vatandaşlarımıza her türlü hissettiriyoruz. Bu çok önemli ve anlamlı bir projedir. Burada yemek yiyemeyen vatandaşlarımızın evlerine kadar yemek götürülmektedir. Hayırlı olsun” dedi.

Açılışta bir konuşma yapan Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından temin edilen yaklaşık 400 bin lira kaynakla aşevi kurduklarını söyledi. Ekonomik durumu iyi olmayan vatandaşlara sağlık ve sosyal yardımların yanın da yaşlı, engelli, fakir ve hasta olup da kendisine bakamayacak durumda olan vatandaşlar için aşevi açtıklarını ifade eden Ambarcı, “Bu proje ile evinde yemek yapamayacak derecede yaşlı, hasta ve engelli vatandaşlara, günde iki öğün aşevinde yemek veriyoruz. Evlerinden çıkıp yemeğini alamayacak durumdaki vatandaşlarımız için ise yemekler aşevi hizmet araçlarıyla bizzat aşevi personeli tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Aşevi sayesinde evleri uzak olan ve maddi durumları iyi olmayan öğrencilerimize de öğle yemeği imkanı sağladık” dedi.

Kaymakam Ambarcı öğlen ve akşam olmak üzere günde iki kez yaklaşık 150 kişiye yemek verileceğini de kaydetti.

Aş evinin açılış kurdelesini kesen Vali Doğanay ve protokol üyeleri daha sonra aş evinde incelemelerde bulundu.

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek