...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 1652 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat’ta Alinur Aktaş Sevinci

08 Kasım 2017 - 1.087 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat’ta Alinur Aktaş Sevinci
Şavşat’ta  Alinur Aktaş  Sevinci

Şavşat’ta  Alinur Aktaş  Sevinci 

Kardeş Şehir İnegöl’ün Şavşat Sevdalısı Başkanı Bursa Büyük Şehir Belediye Başkanı Oldu

Bursa Büyük Şehir Belediye Başkanı İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş oldu.

Bursa Büyük şehir Belediye Meclisi 2 Kasım 2017 (dün) toplanarak yapmış olduğu seçimde AK Partinin adayı Alinur Aktaş Bursa Büyük şehir Belediye Başkanı oldu.

Şavşatlı birçok yetkili ve vatandaşlar Bursa’dan gelecek haberi heyecanla beklediler. Bursa da seçim sonucunun belli olması ve Kardeş şehir İnegöl Belediye Başkanının Bursa Büyük şehir Belediye Başkanlığına seçilmesi Şavşat Belediyesi’nde ve Şavşat halkı tarafından da sevinçle karşı landı.

Kadir Topbaş’ın İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığından istifa etmesine üzülen Artvinliler Alinur Aktaş’ın Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesine sevindiler.

İnegöl Belediye Başkanlığı döneminde Şavşat’a gelerek Şavşat için yapılması gerekenleri yerinde inceleyen ve Şavşat’ın doğal güzellikleri karşısın da büyülenen Alinur Aktaş Şavşat Belediyesi ile kardeş şehir olduktan sonra çeşitli araç ve gereç olarak birçok yardımlar yaptı. Ayrıca çeşitli projeler oluşturarak Şavşat’ın çehresinin değişmesi ve Şavşat halkına çeşitli, hizmetleri sunarak Şavşat adına çok önemli hizmetlerde bulundu.

Alinur Aktaş’ın Bursa Büyük şehir Belediye Başkanı olması ile ilgili olarak Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’te memnuniyetini ve mutluluğunu dile getirdi.

Ahmet Sinan Öztürk’ Bu haber beni ve bütün Şavşat halkını mutlu etmiştir. Bizim için, Şavşat’ı çok iyi bilen ve Artvinlilerin, Şavşatlıların Türkiye’de en çok yaşadığı Şehir olan Bursa da Büyük Şehir Belediye Başkanı olmasından daha güzel bir haber yoktur. Çok değerli Bursa Büyük Şehir Belediye Başkanımız İnegöl Belediye Başkanı olduğu dönemde İlçemize, Belediyemize çok önemli katkıları olmuştur. Sayın Alinur Aktaş Bey çok önemli bir şahsiyet ve almış olduğu bütün işlerde başarılı olmuş hepimize çok önemli örnektir. Yapılan seçim de tek aday olarak girmesi ise bu işi ne kadar iyi yapabileceğinin, halkın ve her görüşte siyasilerin tercihi durumunda olması ayrı bir özellik ve güzelliktir. Memleketimizin her alanda Sayın Alinur Aktaş Bey gibi görev adamların olması gerekir. Ülkemize, Bursa’mıza, Artvin’imize ve Şavşat’ımıza hayırlı olsun dileklerimi bildirir kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum. ” Dedi.

ALİNUR AKTAŞ’IN ÖZGEÇMİŞİ

Aslen Artvin kökenli olan Alinur Aktaş 1970 Bursa İnegöl doğumlu olup İlk, orta ve lise tahsilini İnegöl’de tamamladı. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fa-kültesi Mezunu olan Alinur Aktaş uzun yıllar İnegöl Mobilya sektöründe üst düzey yöneticilik yaptı. Aynı zaman da Serbest Muhasebeci, Mali    Müşavir olan Aktaş, İnegöl  AK Parti Kurucu Yönetim Kurulu üyesi olarak siyasete atıldı.28 Mart 2004 seçimlerinde İnegöl Belediye Başkanı seçildi. Alinur Aktaş, İngilizce  ve Arapça biliyor. Aktaş, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek