...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat’ta Afetzedelerin Mağduriyeti Gideriliyor

02 Haziran 2017 - 1.100 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat’ta Afetzedelerin Mağduriyeti Gideriliyor
Şavşat’ta Afetzedelerin Mağduriyeti Gideriliyor

Şavşat’ta Afetzedelerin Mağduriyeti Gideriliyor

İlçemizde Afetzedelerin Mağduriyetine Devletin Sıcaklığı Son Veriyor

İlçemizde geçen yıl çıkan yangında evlerini kaybeden vatandaşların evlerinin yapımına başlandı. Şavşat ilçesine bağlı Oba Köyünde çıkan yangında 14 hanenin evleri tamamen yandıktan sonra Artvin Valiliği Afet İşleri ile birlikte yürüttüğü çalışma neticesinde şartları uygun 8 ailenin evlerinin yapımına başlandı.

Afetzedelerin mağduriyetlerinin giderilmesi için binaların yapımını üstlenen Zengin oğlu İnşaat sahibi Nurettin Zengin, “Burası benim memleketim. Oldukça zorlu bir coğrafya. Ulaşım çok zor ama para kazanmaktan ziyade. Burada mağdur olan komşularımızın evlerini bir an öce ve en güzel şekilde yaparak hak sahiplerine teslim etmek istiyoruz. Bunun için en tecrübeli ekibimizle buradayız. Bizlere güvenen yetkililerimizin ve vatandaşlarımızın güvenlerini sarsmayacağız. Bu konuda oldukça tecrübeliyiz. Bizlere ilgi gösteren ve yönlendiren Sayın Valimize ve diğer yetkililerimize de çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Zenginoğlu İnşaata lojistik destek veren Özcan İnşaat sahibi Özcan Kuş’da; “Bu inşaat en kaliteli malzeme kullanılarak yapılacaktır. Bizlerde Zenginoğlu inşaata lojistik  destek vermek için buradayız. Kendi evimize düşündüğümüz hangi malzeme varsa onların aynısı buraya kullanılacaktır. Artvin Valisi Sayın Ömer Doğanay’ı çok ilgili gördük. Valimize yakışanı yapacağız. Kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Evlerinin yapımına başlanan afetzede vatandaşlar, “İlimiz valisine ve diğer yetkililerimize çok teşekkür ediyoruz. Bütün işlemler en kısa sürede tamamlanarak evlerimizin yapımına başlandı. Elbette mağdur olduk ama bugün çok mutluyuz. Bize devletin sıcaklığını   yaşatan ve gücünü gösteren ilimiz Valisi Sayın Ömer Doğanay’ a ve diğer ilgili kurumlarla çok teşekkür ediyoruz. Tarihimizi hatıralarımızı kaybettik. Yangından çok etkilendik. Ama yetkililerimiz bize bunları unutturdu. Bir an önce evlerimize kavuşacağımız günü heyecanla bekliyoruz” dediler.

Zenginoğlu İnşaat yetkilileri afetzedelere, bütün Oba köyü halkına, Oba köyüne teşrif edip gelen yetkililere iftar yemeği vererek topluca iftar açmanın mutluluğunu yaşaması vatandaşların gönlünde taht kurdu.

Afetzedelerin evlerinin yapımına başlanırken kurban kesildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek