...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1780 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat’ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Coşkusu

23 Temmuz 2019 - 227 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat’ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Coşkusu
Şavşat’ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Coşkusu

Şavşat’ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Coşkusu

Şavşat’ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlamaları Kaymakam Musa Göktaş ve protokol üyeleri tarafından saat 10.30 da Yavuzköy Köyü ve Düzenli Köyündeki şehit kabirlerinin ziyaret edilmesi ile başladı.

Aynı gün içerisinde tüm şehitler için Merkez Kemalpaşa Camiinde Mevlid-i Şerif okunarak dualar yapıldı.

Daha sonra akşam saat 20.30 da Belediye Pasajı üzerinde günün anlamı ile ilgili ellerinde Ay Yıldızlı bayraklarla ilçenin idarecileri ve vatandaşlar yürüyüş yaptı.

Yürüyüş sonrası Belediye Pasajı üzerinde toplanan idareciler ve vatandaşlar hep beraber saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşını okudular. Kuran-ı Kerim okunması ve duaların ardından katılımcılar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmış olduğu konuşmayı televizyonlardan izlediler. Slayt gösterileri sonrası İlçe Kaymakamı Musa Göktaş ve Belediye Başkanı Nihat Acar tarafından günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmalar yaptılar.

Bütün katılımcılara Kaymakamlıkça çeşitli ikramlar sonrası ilçe camilerinin tamamından Selaların okunması sonrası demokrasi nöbeti tutuldu.

15 Temmuz şiirlerinin okunması ve 15 Temmuz Şehitleri için hazırlanan belgeseller ile devam edip temsili demokrasi nöbeti ile program son buldu.

Programa Kaymakam Musa Göktaş ve eşi Nazan Göktaş yanı sıra Belediye Başkanı Nihat Acar, Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Özkarcı, İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Aytunç Ünsay, Askerlik Şubesi Başkanı P. Üsteğm. Dilruba Karabaş, İlçe Emniyet Amiri V. Servet Orhan, Siyasi Parti Temsilcileri, daire Amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek