...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1769 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşatlılardan Hayırsever Sural’a övgüler

14 Mart 2022 - 56 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşatlılardan Hayırsever Sural’a övgüler
Şavşatlılardan Hayırsever Sural’a övgüler

Şavşat’lı iş insanı Murat Sural Yapmış Olduğu Yardımlarla ilçe Halkının Gönlünde Taht Kurdu İş insanı, gönül adamı Şavşatlı Murat Sural daha önce 300 öğrenciye almış olduğu kıyafetlerle soğuk kış günlerinde öğrencileri ısıttıktan sonra bu defa da Şavşat Efkar Tepesi Camii için Türk Diyanet Vakfı Şavşat şubesi hesabına 14.000 TL. bağışta bulundu.

Yapmış olduğu yardımlarla ilgili isminin duyulmasını istemeyen ve İş hayatına İstanbul’da devam eden Murat Sural ramazan ayında hizmete girecek olan Şavşat Efkar Tepesi Camii için yapmış olduğu yardım bölge halkı tarafından büyük bir övgü ve takdirle karşılandı. Yaklaşık 2 yıldır devam eden cami inşaatının tamamlanıp ramazan ayında hizmete girmesi için çok önemli bir destek oldu. İlçemize değişik kalemlerde gerek kamu yatırımları gerekse bu gibi hayırlara vesile olan Murat Sural, ‘’Bu işlerin övgüsü konuşması olmaz her kim veya kimler hayır işlerine vesile oluyorsa Allah hayırlarını kabul etsin. Bu veya benzeri hayır işlerinde işi yapalım ama ismimizin konuşulmasını istemiyorum ve doğru da değil. Fakat Şavşat küçük bir ilçe sosyal paylaşım sayfa ve siteleri çok üst düzeyde kullanılıyor ilgili dostlarımız bu işe vesile olanlar konuyu paylaşınca bende bir iki cümle söyleme zorunluluğu duydum. Doğduğumuz topraklara karşı ki vefa borcumuzu ödemek öyle kolay değil sorunlar paylaşılınca kolay giderilir bunlar fani işler Allah insana çaresiz dert vermesin biz sadece gök kubbede hoş bir seda bırakabiliyorsak ne mutlu bize kefenin cebi yok Allah o uzun yolculukta bizleri bağışlasın. Bu gibi hayır işleri ve aç susuz garibanı düşünmek her zaman önceliğimiz olmalıdır. Her kim veya kimler bir insanın yarasına merhem oluyorsa bende bir Şavşatlı olarak onlara teşekkür ediyorum. İlçemizden ayrılıp gurbet ellerde iş yapan ve duru-mu iyi olan dostlarımız dönüp geri-ye bakarak memleketinin bir eksiğini gidermeye çalışıyorsa, bir insanın başına el çalan varsa onlara teşekkür ediyorum’’ dedi. Türk Diyanet Vakfı temsilcisi ve Memur Sen ilçe Başkanı Erol Kara, “Yapılan bu yardımla ilgili memnuniyetini dile getirerek cami inşaatımız hayırseverlerin yardımıyla bitme aşamasına gelmiştir son ilçemizin yüreği sıcak, gönlü güzel has evladı Murat Sural’ın yapmış olduğu bu önemli bağışla cami inşaatımızın kalan birçok eksiklerini giderip ramazan ayında hizmete açmayı planlıyoruz Murat Sural Beye yapmış olduğu bu yardım ve ilçemize hizmetlerinden dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum bugüne kadar bağışta bulunan ve buradan sonra bağışta bulunacak olan bütün hayırseverlerin Allah niyetlerini kabul eylesin’’ dedi.

İl Genel Meclis üyesi Sedat Demir de yapmış olduğu açıklamada, “Memleketimizin yetiştirmiş olduğu çok önemli değerlerden biri olan Murat Sural beyin yapmış olduğu yardım ve destekler sadece medyaya sızdığı kadar değil, İlçemizin hemen hemen her türlü sosyal etkinlikleride dahil olmak üzere çeşitli proje ve programlara ayrıca öğrenci ve ihtiyaç sahibi ailelere her zaman destekleri olmuştur olmayada devam etmektedir. Kendisine şahsım ve ilçemiz halkı adına çok teşekkür ederim. Murat Sural bey gibi diğer iş insanlarımızın da bu memlekete ve bu memlekette yaşayan insanlara güzel gözler yardımsever bir kalple bakmalarını istiyoruz. Ölüm var. Giderken hiç bir şey götüremeyeceksiniz. Bari isminiz ve eserleriniz bu dünyada yaşasın. Yaşatanlara ne mutlu. Kim bu memlekete bir taş üstüne taş koyuyorsa ona binlerce teşekkür ediyorum dedi.

ŞAVŞATLI VATANDAŞLARDAN ÖVGÜ YAĞDI

Daha önce 300 öğrenciye kışlık bot, mont ve çeşitli giyecek ihtiyaçlarını karşılayan , ilçede darda kalan sıkıntısı olan bazı ailelere yardımda bulunan, öğrencilere burs veren, çeşitli yatırım ve projelere destek olan Murat Sural’a ilçe halkı tarafından övgüyle karşılanırken bir çok idareci ve vatandaşlar tarafından aranılarak teşekkür edildi. Yapmış olduğu bu yardımların dışında almış olduğumuz bilgiye göre 100 öğrenciye daha çeşitli kalemlerde yardımların il merkezine ulaştığı öğrenildi.

DAHA ÖNCE YAPMIŞ OLDUĞUMUZ BİR HABERDE: YÜREĞİ SICAK HAYIRSEVER İŞ ADAMI MURAT SURAL SOĞUK KIŞ GÜNÜNDE 300 ÖĞRENCİYİ ISITTI

Şavşatlı hayırsever iş adamı Murat Sural, Şavşattaki bütün okullarda ihtiyaç sahibi 300 öğrenciye kışlık kıyafet yardımında bulundu. İstanbul’da Gayrimenkul işleri yapan Şavşatlı hayırsever iş adamı Murat Sural, Şavşatta Eğitim ve öğretimine devam eden ihtiyaç sahibi 300 öğrenciye kışlık bot, mont ve daha değişik kıyafet yardımında bulundu. Şavşat Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Hizmet Vakfı ve okul idareleri tarafından tespit edilen öğrencilere kışlık bot, mont ve daha değişik kışlık giyecekler Şavşat Kaymakamlığına teslim edildi. Artvin’in Şavşat ilçesinde doğup büyüyen ve İstanbulda iş hayatına devam eden Murat Sural’ın sıcak yüreği ağır kış şartlarının yaşandığı Şavşat ilçesindeki ihtiyaç sahibi öğrencileri ısıttı. Ahde vefa olarak bu topraklarda öğrenim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım borcunu ödemesi öğrencileri ve ailelerini oldukça mutlu etti. Daha farklı birimlerde de çok çeşitli yardımları olan Murat Sural ağır kış şartlarda öğrenim gören ihtiyaç sahibi öğrencileri unutmadı. Şavşat Kaymakamı Yusuf Akın ve iş Adamı Murat Sural’ın talimat ve istekleri doğrultusunda yardım yapılan öğrencilerin fotoğraf çekilmesi ve öğrencilerin görüntü alınmasına müsade edilmemesi ise öğrencileri ve ailelerini mutlu ederek ilçe Kaymakamı Yusuf Akın’a ve İş adamı Murat Sural’a teşekkür ettiler. Şavşat Kaymakamı Yusuf Akın hayırsever iş adamı Murat Sural’a teşekkür ederek, “Bu ilçede doğup büyüyen ve iş hayatına atılan duyarlı hayırseverler her zaman örnek teşkil etmişlerdir.” Dedi.

Öğrenci ailelerinden (S.A.) “İlçemizde kış şartları oldukça ağır ve oldukça uzun geçmektedir. Bu süreçte devletimiz ilçe kaymakamımız Sayın Yusuf Akın her zaman bizlerin yanında oldu. Aç ve açıkta kalmadık. İlçemizin evladı hayırsever iş adamı Sayın Murat Sural’ında bu davranışı bizleri oldukça duygulandırdı ve mutlu etti. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bazı yardım yapan kuruluşlar ve şahıslar yardımları yaparken çocuklarınızın boy boy fotoğraflarını çekerek sayfalarında paylaşmaları bizleri rahatsız ediyordu. Ama Kaymakamımızın emri ve Murat beyin isteği üzerine öğrencilerin resim ve görüntü aldırılmamasına ise binlerce teşekkür ediyoruz. İyiki devletimiz var iyiki hayırsever iş insanlarımız var. Bizim çocuklarımız üşümeyecek. Allah’ta devletimize zeval vermesin duyalı hayırsever iş insanlarımızıda Allah dert keder vermesin.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek