...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1780 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşatlı Üniversiteli Kızlardan Depremzede Üniversiteli Kızlara Büyük Duyarlılık

24 Mart 2023 - 13 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşatlı Üniversiteli Kızlardan Depremzede Üniversiteli Kızlara Büyük Duyarlılık
Şavşatlı Üniversiteli Kızlardan Depremzede Üniversiteli Kızlara Büyük Duyarlılık

Kahramanmaraş’ta Meydana Gelen Deprem Sonrası Tüm Türkiye’de Depremzedelere Yardım Eli Uzanırken Farklı Bir Yardım Eli de Şavşatlı Üç Duyarlı Üniversite Öğrencisinden Geldi

Ülke genelinde değil bütün dünyada yankı bulan deprem sonrası tatil edilen üniversiteler ve öğrenci yurtlarına depremzedelerin yerleştirilmesi kararı çıkınca KYK Yurtlarında kalan öğrencilerin eşyalarını boşaltmaları gündeme geldi.

KYK Yurtlarından öğrencilerin eşyalarını boşaltma işi gündeme gelince özellikle ilçemize oldukça uzak öğrencilerin ve depremzede öğrencilerin Şavşat’a gelip eşyalarını almaları bu öğrencilere büyük bir yük oluşturacaktı. Memleketlerinde olan bu öğrencilerimiz için ekonomik anlamda büyük bir gider olacağını düşünen Şavşatlı Yüksek Lisans Öğrencisi Suna Yıldız ve deprem sonrası deprem bölgesine giderek bizzat arama kurtarma çalışmalarına katılan Şavşatlı Elif Eylül Ekinci ve Ayşe Ekinci, Şavşat KYK Yurdun da kalan öğrenci kardeşlerinin eşyalarını dolaplarından toparlayıp güzel bir şekilde paketleyerek depremzede öğrencilere ve uzak bölgelerden gelemeyecek olan öğrencilere kargo ile gönderebileceklerini ifade ettiler. 

Kendi aralarında sosyal medya üzerinden kurmuş oldukları whatsapp grubu ile durumu değerlendirip dolaplarından eşyalarının toplanması için öğrencilerin daha önceden tanıdığı ve öğrenciler ile yakinen ilgilenen isminin açıklanmasını istemeyen bir kişi için Yurt Müdürlüğüne dilekçe ile dolaplarını o kişinin açabileceği ve eşyaları toplayabileceği konusunda dilekçe vermesi soncu Şavşatlı Suna Yıldız, Elif Eylül Ekinci ve Ayşe Ekinci bu eşyaları toplayabileceklerini ve kargo yapabileceklerini ifade ettiler. Daha sonra Şavşat KYK yurduna giden bu üç duyarlı üniversite öğrencisi Yurt yetkililerinin de yardım ve destekleri ile öğrencilerin dolapları açılarak eşyalarını toplayarak özenle paketlediler. 

5-6 Katlı KYK öğrenci yurdundan eşyalarının toplanması için dilekçeleri olan Kırk civarında öğrencilerin dolapları Yurt yetkilileri gözetim ve izni ile açılarak öğrencilerin eşyaları toplanarak itina ile paketlendi. Yaklaşık bir kamyonet dolusu olan öğrencilerin eşyaları bu üç duyarlı Üniversite öğrencisi tarafından 4 gün süre ile toparlanarak kamyonete yüklenip PTT Kargo ile öğrencilerin adreslerine gönderildi. Suna Yıldız, Ayşe Ekinci ve Elif Eylül Ekici kargo ücretlerini de kendilerinin oluşturmuş oldukları kaynak ile ödemelerini yaparak gelemeyen öğrencilerin adreslerine kargo ile gönderdiler. Geçen hafta gönderilen kargolar sorunsuz bir şekilde öğrencilerin ellerine geçtiğini ve kargolarını teslim alan öğrenciler, Yurt yönetimine ve bu duyarlı üç üniversite öğrencisine teşekkür ettiler. 

Şavşatlı bu üç duyarlı yüreği sıcak üniversite öğrencileri, kendilerine güvenerek bu görevi veren öğrenci arkadaşlarına, Yurt yetkililerine ve çalışanlarına teşekkür ettiler.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler : , ,
TemaFabrika
Teknik Destek