...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1764 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşatlı minik öğrencilerden Mehmetçiğe mektup

13 Kasım 2018 - 934 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşatlı minik öğrencilerden Mehmetçiğe mektup
Şavşatlı minik öğrencilerden Mehmetçiğe mektup

Şavşatlı minik öğrencilerden Mehmetçiğe mektup

Şavşat Atatürk Ortaokulu 7. Sınıf öğrencileri, terör örgütüne yönelik sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı’nda üstün başarılar sergileyen ve şu an sınırda nöbet tutan Mehmetçiklerimize destek için mektup yazdılar.

 

KAYMAKAM GÖKTAŞ, “MİLLETİMİZ DOĞUŞTAN ASKERDİR”

Yazılan mektupları göndermek için İlçe Jandarma Bölük Komutanlığında yapılan mektup teslim töreninde Kaymakam Musa Göktaş, “Milletin bekası için sınır ötesinde, sınırımızda ve yurt içinde terör örgütlerine ve her türlü şer odaklarına karşı mücadele eden kahramanlara her koşulda destek vermeye devam edileceğine dikkat çekerek öğrencilerin bu duyarlılığı çok büyük bir örnektir.” Şeklinde ifade etti.

Göktaş, “Öğrencilerimiz tüm Türk milletinin duygularını yazdıkları mektuplarında ifade ettiler. İçlerindeki o heyecan ülkemizin geleceği için çok çok önemlidir. Bizim milletimiz doğuştan askerdir. Gerektiğinde  hep birlikte 15 Temmuzda verilmesi gereken mücadeleyi verir ülkemizi karanlığa boğacak güçlere demokrasimize yapılan darbeye karşı durur, gerekirse  Afrin’e gideriz bir başka yere de gideriz. Önemli olan ülkemizin bekasıdır. Bu millet Mehmetçiklerimizin ve ordumuzun her zaman arkasındadır. Biz Müslüman bir milletiz. İmanımız güçlüdür ve aldığımız güç buradan geliyor.” şeklinde konuştu.

Göktaş; “Öğrencilerimiz, yazdıkları mektuplarla yaptıkları resimlerle vatan, millet sevgisi, milli birlik ve beraberlik duygusunu yaşadılar. Öğrencilerimi, öğretmenlerimi ve ailelerimizi kutluyor, teşekkür ediyorum. Bu türdeki milli duygu ve düşüncelerimizi her zaman farklı faaliyetlerimizle göstereceğiz. Mehmetçiğimizin her an yanındayız, onlarla beraberiz. Öğrencilerimizin bu güzel mektupları, böyle güzel düşünceler için minik yavrularımızı kutluyorum. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun.” Dedi.

Öğrenciler yazmış oldukları mektuplarda, “Siz, orada bizler için savaşıyorsunuz. Bir isteğiniz varsa daima vermeye hazırız. Türkiye’deki herkes, size dua ediyor. Emin olun ki biz, daima canımızı vermeye hazırız. Yeter ki bu vatan yıkılmasın. Şehit olan askerlerimizin mekanı cennet olsun. Şehitler ölmez, vatan bölünmez. Bizi her türlü savaşta koruduğunuz için teşekkür ederim” dedi.

“Asker olmak isterim ama yaşım tutmuyor”

Okulun öğrencilerinden bazıları, “Sizler, orada bizim için vatanı korumak için canınızı hiçe sayarak, mücadele ediyorsunuz. Şu an burada eğitimimizi rahat bir şekilde alıyorsak sizin sayenizde. Bir kız olmama rağmen ben de sizin gibi asker olmak, vatanım için savaşmak isterim; ama mümkün değil. Çünkü yaşım tutmuyor. Allah, sizi korusun. İnşallah bir an önce  bizi ve vatanımızı teröristlerden kurtarırsınız” diye yazdı.

Şavşat Atatürk Ortaokulu öğrencileri askerlere ulaştırılma üzere mektupların yanı sıra Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerim de gönderdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler : , ,
TemaFabrika
Teknik Destek