...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşatlı Minik Öğrencilerden Afrin’e Ballı Mektup Desteği

12 Aralık 2018 - 766 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşatlı Minik Öğrencilerden Afrin’e Ballı Mektup Desteği
Şavşatlı Minik Öğrencilerden Afrin’e Ballı Mektup Desteği

Şavşatlı Minik Öğrencilerden Afrin’e Ballı Mektup Desteği İlçemizde Şavşat Atatürk İlkokulu 4/B Sınıfı ve OkulunSınıf Başkanları, Öğretmen, Öğrenciler ve Okul Aile Birliği Milli Birlik ve Beraberlik Bilincini Oluşturmak ve Mehmetçiğe Destek Vermek İçin Afrin’de Görev Yapan Askerlere Mektup ve Bal Gönderdi

 

Şavşat Atatürk İlkokulu 4/B sınıfı ve okulun sınıf başkanları, öğretmen, öğrenciler ve okul aile birliği Milli Birlik ve Beraberlik Bilincini oluşturmak ve Mehmetçiğe destek vermek için Afrin’de görev yapan askerlere mektup ve bal gönderdi. İlçe Garnizon Komutanı j.Binbaşı Aytunç Ünsay’ın Suriye’nin Halep İli Afrin ilçesi Şeyh Hadid Karakoluna görevlendirilmesi sebebiyle ilçe Jandarma Karakolunu ziyaret eden öğretmen öğrenci ve veliler öğrencilerin yazmışoldukları mektupları ve Şavşat Arıcılar Derneğinden temin ettikleri balı gittiği karakolda görev yapan askerlere verilmek üzere bayrağa sarılı bir koli ile teslim ettiler.

Teslim töreninde Binbaşı Aytunç Ünsay Okul Müdürü Zafer Yaşar okulun öğretmenleri öğrencileri ve veliler hazır bulundu.

Teslim töreninde J. Binbaşı Aytunç Ünsay oldukça mutlu olduklarını ifade ederek “Minik yüreklerin bu büyük ve örnek davranışı bizleri çok mutlu etti. Emanetlerini gittiğim karakola götüreceğim. Öğretmen, öğrenci ve velilerimize çok teşekkür ediyorum. Bu Okul Müdürü Zafer Yaşar’da “Okulumuz öğrencilerini geleceğe hazırlamak için mücadele ederken en önemli noktanın vatan ve millet sevgisi kazandırmak ve bu minik ilçeden ayrılırken benim için en büyük hediye bu vatan sevdalısı minik yüreklerin örnek davranışı olmuştur” dedi. yüreklere yarının gençleri olduğunda da bu ülkeye bu inanç azim ve kararlılıkla hizmet edeceklerdir.”dedi

Öğrenciler yazdıkları mektuplarla ilgili olarak;

“Sınırlarımız ötesinde de olsa ülkemizin güvenliği için görev yapan ve operasyonlara katılan asker ağabeylerimize bir nebze de olsa moral vermek için mektup yazdık. Asker ağabeylerimiz yanlarında olduklarımızı unutmasınlar, onlar ülkemizin bekçisi ve bizlerin gururudurlar. Ayrıca organik Şavşat balı ile de bal gibi yüreklerine ağız tadı içinde bal gönderdik” dediler.

Öğrenciler daha sonra karakolu gezerek askerlerden bilgi aldılar. Zırhlı bir aracıda tek tek inceleyen minik yürekler araca bindiklerinde şaşkınlıklarını da gizleyemediler.

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek