...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat’ın Yeni Kaymakamı Yusuf AKIN Göreve Başladı

03 Ekim 2021 - 44 kez okunmuş
Ana Sayfa » Türkiye»Şavşat’ın Yeni Kaymakamı Yusuf AKIN Göreve Başladı
Şavşat’ın Yeni Kaymakamı Yusuf AKIN Göreve Başladı

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Giresun’un Yağlıdere ilçesinden Şavşat’a Atanan Yusuf Akın’ı, Protokol Üyeleri ve Kaymakamlık Personeli Karşıladı

AYAĞININ TOZU İLE ZİYARET

Görevine başladığı gün protokol ve vatandaşların karşılaması sonrası Belediye Pasajı üzerinde protokol üyeleri ile kısa bir sohbet eden Kaymakam Yusuf Akın, pasaj üstünde ve ana cadde üzerinde vatandaşlar ile sohbet ederek makamına geçti.

BÖLGENİN İNSANIYIM

Kaymakam Yusuf Akın yapmış olduğu kısa açıklamada çok önemli konuları dile getirdi. Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. 2016 yılında’da kaymakamlık mesleğine başladım. Sırasıyla Giresun Espiye İlçesinde bir yıl vekaleten ve iki yılda Giresun Yağlıdere ilçesinde görev yaptım. Oradaki görevimiz biraz zorluydu. Biliyorsunuz medyadan da takip edildiği üzere önceki haftalarda ilçemizde büyük bir afet yaşadık. Vaktimizinin önemli bölümünü bu olumsuzluklara harcamak zorunda kaldık. Ülkemizin hiç bir yerinde bu ve benzeri afetleri inşallah rabbim bir daha yaşatmasın. Burada da vaktimizi güzel değerlendirip olumlu projelerle hep birlikte şirin ilçemiz Şavşat için çalışacağız.” Dedi.

ŞAVŞAT HAKKINDA OLUMLU SÖYLEMLER

Yeni Şavşat Kaymakamı Yusuf Akın, “Cumhurbaşkanı kararnamesiyle ilçemiz Şavşat ’a kaymakam olarak atandım. Tabi o zamandan bugüne dost ve akrabalar hayırlı olsun dilekleriyle bizleri aradılar, Şavşat hakkında hep olumlu söylemlere yer verildi, Gerek yöre insanını yaşam özelliklerini ve doğasını zaten tüm dünya biliyor. Belediye başkanımın az önce ifade ettiği gibi cittaslow ilçemiz, gerek kültür seviyesi gerek yöre insanı ve kurumsal yapısıyla olumlu şeylerden bahsettiler” dedi.

ŞAVŞAT’I DAHA İLERİYE GÖTÜRECEĞİZ

Başarının bir ekip işi olduğuna dikkat çeken Akın, “İnşallah bu olumlu görüşü daha ileriye taşırız,buraya ne katarız onun derdinde olacağız.

Şavşatımızı nasıl bir adım daha ileriye taşıya biliriz hepimiz bunun derdinde olacağız. Tabi bu bir ekip işi. Bir kaymakam geldi burayı değiştirdi değil. Burada bütün ekip olarak herkes görevini en iyi şekilde ve özverili yaptığı sürece, bizim elimiz o kadar kuvvetili olur ve işimize daha dört elle sarılabiliriz” dedi.

YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ

Akın,”Hepinize çok teşekkür ediyorum. Hepinizle yüz yüze tanışırız. Kapımız, makamımız hepinize, herkese açık. Kurumları daha iyi tanımak ve yapılan çalışmaların devamlılığı için kurumları tek tek gezip birifink almak isterim. Yöreyi zaten tanıyorum, dediğim gibi Rize-Ardeşen Şavşat’a 150 km mesafede. Buraya çok uzak bir yer değil. İnsanı, doğası,coğrafi koşulları birbirine çok benziyor. Onun için adaptasyon süremiz inşallah hızlı olacak. Sizlerle tanışıp yolumuza devam ediceğiz, hepinize tekrardan teşekkür ediyorum.” Dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler : ,
TemaFabrika
Teknik Destek