...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1780 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat’ın Kurtuluşunun 102. Yıl Dönümü Kutlandı

24 Mart 2023 - 14 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat’ın Kurtuluşunun 102. Yıl Dönümü Kutlandı
Şavşat’ın Kurtuluşunun 102. Yıl Dönümü Kutlandı

Şavşat’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 102.Yıl Dönümü Düzenlenen Sade Bir Programla Kutlandı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden dolayı sade bir törenle kutlanan programa Kaymakam Yusuf Akın, Belediye Başkan Vekili Murat Çakal, Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı. 

6 Şubat’ta meydana gelen deprem felaketi nedeniyle sade bir şekilde gerçekleştirilen kutlama programı, Kaymakamlık makamının ve Belediye Başkanlığı’nın Atatürk Anıtı’na çelenk sunması, İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile başladı. Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı Şavşat Belediye Başkan Vekili Murat Çakal yaptı. 

Şavşat Belediye Başkan Vekili Murat Çakal konuşmasında: “Sözlerime başlamadan önce, ülkemizde meydana gelen deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’ tan rahmet, yakınlarına ve tüm ülkemize baş sağlığı diliyorum. 

Şavşat’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümünü bir kez daha gururla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 7 Mart 1921 günü halkımızın Rus ve Ermenilere karşı verdiği “var olma mücadelesi” başarılarıyla sonuçlanmış ve Şavşat ebediyen anavatanına kavuşmuştur. Bu var olma mücadelesi şüphesiz, kahraman ecdadımızın bize bıraktığı en büyük mirastır. Vatandaşlarımızdan aldığımız görevle, gelecek nesillerimize daha güzel bir Şavşat bırakabilmenin gayreti ve çabası içindeyiz. Millî günlerimiz, bayramlarımız, kurtuluş günlerimiz ve dinî bayramlarımız millî birlik ve beraberliğimizin pekiştiği günlerdir. Bu birlik ve beraberliğin sadece kurtuluş günleri ve bayramlarla sınırlı olmaması, ülkemiz adına yapılacak her güzel çalışmada aynı birlik ve beraberlik anlayışıyla hareket edilmesi gerektiğini belirtmek isterim. 

Bu anlamlı günde; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Şavşat’ın kurtuluşunda canlarını feda eden kahraman ecdadımızı, şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum. Bu vesileyle Şavşat’ın kurtuluşunun 102. yılında tüm Şavşatlı hemşerilerimin kurtuluş gününü en içten dileklerimle kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım” dedi. 

Şavşat Belediye Başkan Vekili Murat Çakal’ın konuşmasının ardından kutlama programı sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

TemaFabrika
Teknik Destek