...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat’ın Gururu Oldu

08 Mayıs 2021 - 57 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat’ın Gururu Oldu
Şavşat’ın Gururu Oldu

Milli Sporcumuz Şavşat’ın Evladı Selen Gülel Ödüllerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Elinden Aldı

Milli sporcumuz Şavşat’ın evladı Selen Gülel ödüllerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. Ankara’da ikamet eden, annesi ve babası Şavşatlı olan Türkiye birincisi dünya üçüncüsü milli sporcumuz Selen Gülel Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödüllendirilmiş oluşu Şavşat’ta büyük sevinç yarattı. Milli Sporcu Bursu Tanıtım Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Sporcu bursuyla genç sporcularımız kazandıkları bölümlerde yüzde 100 burslu şekilde okuyabilecekler.” ifadelerini kullandı. Program sonrasında sporcularla birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, büyük bir sürprizle karşılaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2003 yılında Rize’de açılışını yaptığı hastanede doğan anne-si ve babası Şavşat Kayadibi köyünden annesi Selma Gülel, babası Enis Gülel’in kızları olan Selen Gülel, 18 yıl sonra Erdoğan’ın karşısına modern pentatlonda Türkiye birincisi ve dünya üçüncüsü milli sporcu olarak çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’n de düzenlenen Milli Sporcu Bursu Tanıtım Toplantısı’nda Ailelerin, çocuklarını spora daha fazla yönlendirdiğini, okulların, eğitimin yanı sıra spor faaliyetlerine de ağırlık verdiğini, üniversitelerin, sporda derece yapmış gençlere daha çok sahip çıktığını aktaran Erdoğan, ülke genelinde yaşanan bu zihniyet değişiminde, AK Parti hükümetlerinin spor altyapısına ve eğitimine yaptığı yatırımların çok büyük katkısı bulunduğunu bildirdi.

Erdoğan’a Büyük Süpriz Şavşat’ın Göğsünü Kabarttı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, program sonunda sporcular ile hatıra fotoğrafı çektirdi. 2003 yılında Rize’de açılışını yaptığı hastanede doğan Şavşatlı Selen Gülel, 18 yıl sonra Erdoğan’ın karşısına modern pentatlonda Türkiye birincisi ve dünya üçüncüsü milli sporcu olarak çıktı.

Erdoğan, “Bayrağımızı gururla dalgalandıran her bir sporcu gencimize şahsım, milletim ve ülkem adına şükranlarımı sunuyorum.” diyen Erdoğan, sporcuların uluslararası alanındaki başarıları arttıkça ve bunun getirdiği imkanlar çoğaldıkça, ailelerin çocuklarını spora yönlendirme şevklerinin de büyüdüğünü söyledi. Programa, Gençlik ve Spor Bakanı Dr.Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı ve Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ve A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş de katıldı.

Konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, burs alan 76 sporcu ve öğrencinin imzaladığı forma, Bakan Kasapoğlu tarafından günün anısına takdim edildi. Sporcu öğrencilere hediyelerini ise Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi. Bu sporcular arasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2003 yılında açılışını yaptığı Rize Saynur Yardımcı Kadın Doğum Hastanesinde, açılış günü dünyaya gelen ve birlikte fotoğraf çekildiği, modern pentatlonda Yıldızlar Türkiye Şampiyonu ve dünya üçüncüsü Selen Gülel de yer aldı. Erdoğan, daha sonra katılımcılarla anı fotoğrafı çektirdi.

Şavşatlı Milli Sporcumuz İçin Şavşat’ta ve Ailede Büyük Sevinç

Modern pentatlonda Yıldız-lar Türkiye Şampiyonu ve dün-ya üçüncüsü Selen Gülel’in ba-şarıları ve hediyesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın elinden alması Şavşatlılara ve ailesine büyük sevinç yaşattı.

Selen Gülel’in dayısı Şavşat ’ta esnaflık yapan eski gazeteci Recep Temur, mutluluğunun bütün Şavşat adına, Artvinliler adına, Türkiye adına olduğunu ifade ederek, çalışılınca başarı geliyor şeklinde ifade etti.

Temur, “Selen çocukluğundan beri çok hareketli atletik bir yapıya sahip disiplinli çalışkan ve kararlı kızımızdı. An-nesi, babası ve kardeşi bu başarıda büyük pay sahibidir. Bir Şavşatlı olarak yeğenimin petlanton (Yüzme, binicilik, atıcılık, eskrim ve 3000 metre kros yarış parkuru) Türkiye 1.’si Dünya 3.’sü olmasında sonsuz sevinç ve gurur duydum. Selen yeğenimin ve milli sporcularımızın başarılı haberleriyle hep gurur duymak istiyorum” Dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek