...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1779 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşateli Organik Şarküteri Açıldı

07 Ağustos 2021 - 77 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşateli Organik Şarküteri Açıldı
Şavşateli Organik Şarküteri Açıldı

İlçemiz Cumhuriyet Caddesi üzerinde açılan, bakliyat, kuruyemiş ve çeşitli yöresel ürünlerin satılacağı “Şavşateli Organik Şarküteri” açıldı

Açılışa Şavşat Belediye Başkan vekili Av. Murat Çakal, Sivil toplum kuruluşları temsilcileri, işyeri sahibi Mete Avcı ve eşi Ece Avcı ve çok sayıda davetliler katıldı. Açılışa başka bir programı nedeniyle katılamayan Kaymakam Onur Özaydın açılış günü işyerini ziyaret ederek Ece& Mete Avcı çiftine hayırlı olsun dileklerinde bulunarak alış veriş yapıp bol kazançlar temennisinde bulundu. Kaymakam Onur Özaydın; “Bu güzel şirin ve Cittaslow unvanlı bir ilçemizde genç bir çiftimizin açmış olduğu bir işyeri açılışına o an işlerim nedeni ile katılamadım ama aynı gün kendilerini ziyaret ettim. İşyeri açan kardeşlerimizin mutluluğunu görmek beni de büyük bir şekilde mutlu etti. Bu anlamda ilçemizde bir açığı gidermiş oldular. Demek ki ülkemiz gibi Şavşat’ımız da her yıl büyük bir ilerleme kaydediyor. Gençlerimizin bu tür iş alanlarına yönelmesi mutluluk vericidir. Çok güzel bir şekilde hazırlanmış ve yapılmış. Allah hayırlısı ile bol kazançlar nasip etsin.” dedi.

Özaydın, “Bu genç kardeşimizin kendi çabaları ile ayakta durması için vermiş olduğu çaba çok önemlidir. İlçemiz gençliği adına sevindirici bir durum dur. Bu ekonominin iyi gittiği anlamına gelir. Bütün gençlerimiz belirli çaba içerisinde olmalı. Vatandaşlarımızın istedikleri sadece kamu kurum ve kuruluşlarında iş değil bu tür özel iş yapan kardeşlerimize de desteklerimiz olacaktır. Çalışan gençlerimize devletimizin ve bizlerin her zaman destekleri olur. Allah çalışan kulunu sever. Kardeşlerimize hayırlı olsun dileklerinde bulunuyorum.” dedi. Açılış Kurdelesini kesen Belediye Başkan Vekili Av. Murat Çakal, “İşyeri sahiplerine hayırlı olsun dileklerinde bulunarak, gençlerimizin bu tür iş kolları ile uğraşmaları ve bunu ticarete dönüştürmeleri çok önemli bir gelişmedir. Genç kardeşlerimize bol kazançlar diliyorum. Bu güzel iş yerini açan genç kardeşimizi kutluyorum. Gençlerimize güzel bir örnek oldu. Bizlerde belediye olarak gençlerimizin bu tür iş kolların” ve çeşitli faaliyetlere yönelmeleri konularında kendilerine her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

İşyeri sahipleri Ece&Mete Avcı çifti ise mutluluklarının sonsuz olduklarını ifade ederek, “Biz iş yerimizde dürüst ve güvenilir bir ruha sahip olarak çalışacağız. İlçemizde bu anlamda daha güzel hizmet verebilmek amacı ile çok önemli bir çalışma yaptık. İnsanın kendi iş yerini açması güzel bir duygu. İlçemiz halkı her zaman kalitenin en iyisine layıktır. Açılışımıza katılan Sayın Kaymakamımız Onur Özaydın’a, Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Murat Çakal’a, siyasi parti temsilcilerimize, ilçe esnafımıza açılışa katılan veya katılmayan herkese çok teşekkür ediyorum.” Dediler.

Açılışta bütün katılımcılara yöresel ürünlerden oluşan yiyecekler, soğuk ve sıcak içecekler ile gevrek ikram edildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek