...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Yavuzköyünde inşaatına başlanan huzurevi 2016 yılında hizmete açıldı.

28 Mart 2016 - 858 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»Şavşat Yavuzköyünde inşaatına başlanan huzurevi 2016 yılında hizmete açıldı.
Şavşat Yavuzköyünde inşaatına başlanan huzurevi 2016 yılında hizmete açıldı.

Şavşat Yavuzköyünde inşaatına başlanan huzurevi 2016 yılında hizmete açıldı.

1980’li yıllardan beri Şavşat halkının gündemine girip her seviyedeki halk arasında hergün ve her saat konuşulan “huzurevi” yapıldı.

Ve 2016 yılı başlarında hizmete açıldı.

Çavdarlı Köyü’nden İlköğretim Müfettişi Hisabali Turan’ın Ardanuç ilçesi Bağcılar Köyü öğretmen İsmail Yılmaz ile evlenen Naime Yılmaz, yine Hisabali Beyin oğlu İlter Turan’ın halasını yönlendirmesi ile ellerindeki birikmiş parayı Şavşat Yavuzköyünde yapılması icap eden Huzurevine bağışta bulunuyor. Bunların inşaata başlama aamasında hayırsever Naime Hanım bacımız da inşaat mahalindeydi. İnşaatın temeline ilk harcı o koymuştu. Ve o kadar seviniyordu ki kendisine ev yaptırıyormuş gibiydi. Ve diyodu ki “Ah… O gün olacak mı? Açılışını da görsem ve ilk kapıyı ben açabilsem” diyordu. Fakat bu dileğine nail olamadan rahmetlik oldu.

Yapılan binalar çalışmaya başlayıp hizmet verdiği sürece hamiyetperver Naime Yılmaz bacımız ve muhteşem eşleri rahmet ve şükranla anılacaktır. Ve tüm Şavşat halkının kalbinde yaşayacaklardır. Ne mutlu onlara ki böyle bir hayırın sahibi olmuşlar.

Bu güzel hayırda ikinci sırayı Yavuzköyünün o dönem ki muhtarı Hayrettin Topcuve aza arkadaşları ve de Yavuzköyünün yediden yetmişe kadın erkek bütün halkının centilmence davranışlarıdır. Bu durumda köyün tüm halkının insani ve İslami hayat sevgisini belirtmektedir. Bu köyün halkını tüm Şavşat halkı adına yürekten kutluyorum.

Yavuzköyümüz Şavşat köyleri literatüründe çok önemli bir şahsiyet kazanmıştır.

Bu müstesna inşaatın oluşumunda üçüncü sırayı teyzesini yönlendirdiği için İlter Turan ve inşaatın projesini para almadan hami olarak çizen Şalcı Köyünden öğretmen Alaattin Şalikoğlu’nun oğlu Yüksek Mimar Mühendis Erol Şalikoğlu. Bu iki mühendis hemşehrimizi de tüm Şavşat adına yürekten kutluyorum.

Bu hayırlara vesile olan huzurevi inşaatının ivedilikle yapılmasında dördüncü sırayı alan Şavşat Kaymakamlarımız Abdullah Köklü, Cemil Sarıoğlu ve M. Gazi Ambarcı olmuşlardır. Bu kaymakamlarımıza da Valilik mertebesi diliyorum.

Huzurevi inşaatının başlama aşamasından bitirilme aşamasına kadar malzeme alımları, çalıştırılan insanların ücretleri gibi hesapları en doğru ve kusursuz tutarak inşaat bpyunca hiçbir zan ve suiistimal göstermeden yüz akı ile inşaatı teslim şamasına getiren Özel İdare Müdürümüz İbrahim Altun’da bu güzel hizmette beşinci sırada yerini almaktadır. Hizmetin en ağır olanı da beşinci sıradır. Müdürümüzü bu çetin ve başarılı hizmeti için tüm Şavşat adına kutluyorum.

Şavşatımızın çok güzel ve eşine çok az rastlanabilecek konforu haiz eşsiz ve emsalsiz bir huzurevine kavuşmuştur. Müdürü, müdür yardımcısı, memuru ve hizmetliler görevlerinin başında verecekleri hizmetlerin heyecanı ile görevlerinin başındadırlar.

Ancak bizim halkımız huzurevlerini yanlış tanımaktadırlar. Buraya kayıt yaptıranlar; oğulları, gelinleri, tarafından dışlanmış kimseler olarak kabl etmektedirler.

Ama hiç te böyle olmayıp yaşlı insanların devlet güvencesinde medeni, insanca ve İslamca yaşayabilecekleri müstesna mekanlardır.

Huzurevlerine kayıt yaptıranlar hiçbir vesile ile kendi aile ve çevresinden dışlanmayıp yine onlarla beraberliklerini sürdüreceklerdir. Aile ortamı, aile sevgi ve saygısı eskisinden daha samimi ve sevecen olarak işleyecektir.

Huzurevi sakinleri zaman zaman aile efradını ziyaret edecektir. Aile efradı da zaman zaman huzurevi sakinlerini ziyaret edecektir. Aile yaşamında kopukluk, samimiyetsizlik ve yadırgama gibi haller zuhur etmeyecektir.

Zaten Şavşat’taki huzurevi Şavşat halkının isteği doğrultusunda yapılmış ve hizmetine başlamıştır. Orada kalacak olan yaşlılara huzurlu, sağlıklı ve mutlu günler dilerken hizmet erbabına da başarılar diliyorum.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
Teknik Destek