...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1754 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Şoförler ve Otomobilciler Odası Genel Kurulu Yapıldı

15 Mart 2018 - 880 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat Şoförler ve Otomobilciler Odası Genel Kurulu Yapıldı
Şavşat Şoförler ve Otomobilciler Odası Genel Kurulu Yapıldı

Şavşat Şoförler ve Otomobilciler Odası Genel Kurulu Yapıldı

Kongrede, iki Dönem Başkanlık Yapan Ömer Ural Koltuğunu Bilgehan Koşar’a Devretti

Şavşat Şoförler ve Otomobilciler Odası Olağan Genel Kurulu 1 Mart 2018 Perşembe Günü Park Oyun Salonunda Yapıldı. Kongreye TESK Yönetim Kurulu üyesi ve Artvin Birlik Başkanı Demirhan Elçin, Artvin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu üyeleri Hakkı Seyhan,  Kadir Küçükay, Ardanuç Esnaf Sanat ve karlar Odası Başkanı Erdem Sarıçiçek, CHP İl Genel Meclis Üyesi Ertan Turan, Şavşat Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi Başkanı Orhan Aksakal, Şavşat Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Dincel Ocaklı ve oda üyeleri katıldı.

Kongrede verilen önerge    ile divan başkalığına Demirhan Elçin, yardımcılıklarına da Hakkı Seyhan, Kadir Küçükay, Erdem Sarıçiçek, Orhan Aksa-kal seçildiler. Saygı duruşu     ve ardından İstiklal marşının okunması ile başlayan kongre-de geçmiş dönem Yönetim  Kurulu faaliyet ve mali raporları Oda Genel Sekreteri Ertan Çiçek tarafından okundu ve ardından yapılan oylama ile raporlar ibra edildi. Gelecek döneme ilişkin çalışma raporu ve tahmini bütçeden üyelerin oyları ile ibra edildikten sonra gündemdeki maddelerde tek tek görüşülerek kongreye katılan üyeler tarafından kabul edildi.

Kongrede adaylığını açıklayan Bilgehan Koşar bir konuşma yaptı. Koşar konuşmasında şunları söyledi. “Bundan önce bu görevi yapan arkadaşlarımız, ağabeylerimiz oldu. Daha sonrada Ömer Ural arkadaşımız bayrağı devir aldı. Geçmiş dönemdeki arkadaşlarımızda eminim ki o şartlarda bu oda için en iyisini yapmışlardır. Bundan sonraki süreçte de Ömer bey olur veya biz oluruz bizde bu görevi layıkıyla yapmaya çalışacağız. Ama şuna eminim ki kim gelirse gelsin buradaki üye arkadaşlarımızın hepsinin iyiliğine ve gönlünü açacak şekilde çalışma yapacağına eminim.” dedi.

Şavşat Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı ve yeni dönemde de aday olan Ömer Ural’da bir konuşma yaptı. Ural konuşmasında oda olarak her zaman birlik ve beraberliğe, dayanışmaya önem verdiklerini ifade etti. Sorunların çözümü noktasında Şavşat Kaymakamlığı, Şavşat Belediye Başkanlığı ve ilçe emniyet amirliği ile hep diyalog içinde olduklarını, odanın görev süreleri içinde kimseye borçlu olmadığını söyledi. Ural; “Bize 8 yıl önce bu bayrağı teslim ettiniz. Bizde bu görevi sizlerin sayesinde en iyi şekilde yürüttük ve her türlü hizmeti de yapmaya çalıştık. Hizmetlerimizi yaparken zaman zaman sıkıntılarda yaşadık. Sizlerden yeniden görev istiyoruz. Bilgehan arkadaşımızın dediği gibi bu bir hizmet yarışıdır, bu seçim sürecinde de kardeşçe, dostça Şavşat’a yakışır bir şekilde bitirmek istiyoruz. Kongremize katılan herkese teşekkür eder saygılar sunarım.”dedi.

Kongrede yapılan konuşmaların ardından seçime geçildi. Yapılan seçim sonucunda 136 üye oy kullandı. Ömer Ural 62 üyenin oyunu alırken, Bilgehan Koşar ise 74 oy aldı.

Buna göre Şavşat Şoförler ve Otomobilciler Derneğinin yeni başkanı Bilgehan Koşar seçildi. Yeni yönetim kuruluna ise Faruk Şahin, Özkan Demir, Yüksel Altun, Aksoy Dursun, Fatih Gündüz, Öner Altunel, denetleme asil üyelikleri ise Gültekin İnce, Yücel Karagöz, Şahin Tekin seçildiler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek