...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1653 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Ödüle Doymuyor

04 Ağustos 2018 - 1.530 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat Ödüle Doymuyor
Şavşat Ödüle Doymuyor

Şavşat Ödüle Doymuyor

Artvin’ E Çifte Sevinç Yılın Valisi Ödülü Artvin Valisi Ömer Doğanay’a

Türkiye’nin En Yaşanacak İlçesi Ve Yılın Valisi Artvin’den Seçildi.

Yılın Valisi Ödülü Artvin Valisi Ömer Doğanay, Yılın Yaşanılabilir Ödülü ise Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’e Verildi.

“Yılın Valisi” ödülü Artvin Valiliğine, “Yılın İlçesi” ise Şavşat’a layık görüldü.

Doğu Karadeniz’in incisi Artvin İli, iki sevinç birden yaşıyor. Dokuz Eylül Üniversitesi ve Yaşayan Şehirler Platformu iş birliğinde; Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Kalkındırma Bakanlığı’nın destekleriyle hazırlanan ‘Şehir Ödülleri Türkiye 2018′ ödül töreni, Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Sarayı’nda gerçekleşti.

Türkiye’nin en cennet köşelerinden biri olan Şavşat ilçesi ödülle taçlandırılırken, Aı1vin Valiliği ise engelli vatandaşlara ürettiği projelerle, doğal afetlerde hızlı bir şekilde halkın yaralarının sarılmasına yönelik hizmetlerle, devletin sıcaklığını 7’den 70’e halktan esirgemeyen anlayışından dolayı Yılın Valiliği ödülü verildi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Sarayı’nda gerçekle-şen ödül töreninde Şavşat ilçesi adına ödül, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’e verilirken Yılın Valiliği ödülü ise Artvin Valisi Ömer Doğanay, temsilen törene katılan Vali Yardımcısı Arif Oltulu’ya temsil edildi.

Yaşayan Şehirler Platformunun bu yıl ikincisini düzenlediği Şehir Ödülleri Türkiye 20 I 8’e Artvin damga vurdu. İzmir’de düzenlenen törende Artvin Valiliği “Yılın Valisi’ seçilirken, Artvin’in Şavşat ilçesi de ‘Yılın İlçesi’ ödülüne layık görüldü.

Aıtvin’de görev yapmaya başladığı günden beri yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren, özellikle engellilere karşı düzenlemiş olduğu sosyal sorumluluk ve farkındalık projeleriyle devrim niteliğinde çalışmalara önderlik eden ve halk arasında ‘iyilik meleği’ olarak ün salmış, vatandaşın sorunlarını her zaman dinleyen ve çözmeye çalışan Artvin Valisi Ömer Doğanay, Türkiye’nin dik-katini çekmeye devam ediyor.

Şehir Ödülleri Türkiye Umut Işığı Ödüller kategorisindeki “Yılın Valiliği” ödülüne Artvin Valisi Ömer Doğanay layık görüldü. Ödül, Artvin Valisi Ömer Doğanay’, temsilen törene katılan Vali Yardımcısı Arif Oltulu ‘ya temsil edildi.

Yılın Valiliği seçilen Artvin: “Engelsiz Bir Dünya için Ses Ver” projesi ile engellilerin gündelik hayatta yaşadığı sorunlara çözüm getirmeyi amaçlayan bir çok sosyal sorumluk projesine in12a atarken, çevrenin korunması konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla ‘Yeşili Sev, Doğayı Koru” gibi çevre projelerine ve “7 Bölge ve 7 İklim Aşıklar ve Şairler Şöleni” gibi bir çok sanatsal etkinliği de hayata geçirmiştir.

“Yılın ilçesi” ödülüne de eşsiz doğal güzellikleriyle jüriyi etkile-yen ve ödülün hakkını veren Türkiye’nin ‘sakin şehir’ unvanlı ilçesi “Şavşat’ layık görüldü. Şavşat ilçesi adına ödül, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk ‘e verildi. Ödül törenine; Türkiye’nin çeşitli illerinden vali yardımcıları, kaymakamlar, il ve ilçe belediye başkanları, akademisyenler ile çok sayıda davetli katıldı.

ŞAVŞAT GENEL KURUL’DA CİTTASLOW İLAN EDİLDİ!

Türkiye’nin kuzeydoğusunda yer alan, bir Cittaslow kenti olan, tarihi ve doğal güzellikleriyle adeta cennetten bir köşe. Şavşat’a gelişinizde, el değmemiş doğası karşılayacak sizi. Barındırdığı tüm güzelliklerle sakin bir ruh haline sokacak. Şavşat’ ı gezerken, tarihi dokusuyla, geleneksel mimarisi ve el sanatlarıyla, muhteşem coğrafyasıyla, sessizliği ve samimi insanlarıyla huzur içinde olacaksınız … Şimdi Şavşat’ı tüm detaylarıyla tanıyalım. Burayı ziyaret edip tanıdıktan sonra ayrılmak sizin için zor olacak.

Cittaslow 2015 yılı Genel Kurul’u İtalya’nın Abbiategrasso kentinde düzenlendi. Genel Kurul’a Türkiye’den Cittaslow Genel Başkan Yardımcısı olan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Halfeti Belediye Başkanı Mustafa Bayram, Perşembe Belediye Baş-kanı Kemal Bahtiyar, Şavşat Kaymakamı Cemil Sarıoğlu, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Yenipazar temsilcisi Sevil Terzioğlu, Taraklı temcilsici Şahin Akı, Halfeti temsilcisi Nihat Özdal, Perşembe temsilcisi Bülent

Çakmak ve Türkiye Teknik Koordinatörü Bülent Kösteın katıldı.

Genel Kurul EXPO 2015 Milano fuar alanında düzenlenen toplantıyla açıldı. 5 yılda bir düzenlenen Expo fuarı olimpiyatlardan sonra dünyanın en büyük etkinliği kabul ediliyor. “Gezegeni beslemek, Yaşam için enerji” temasıyla düzenlenen Expo’ya katılan ülkeler kurdukları pavyonlar da fuarın teması üzerinden kendilerini tanıtıyorlar.

Abbiategrasso kentinde Annuciata eski manastırında yapılan toplantıda diğer kentlerin yanı sıra Şavşat’a törenle Cittaslow sertifikası verildi. Kaymakam Sanoğlu ve Başkan Öztürk sertifikayı Birliğin Genel Başkanı Stefano Pisani’den sertifikalarını aldılar.

Toplantıda bir konuşma yapan Ciıtaslow Birliği Genel Başkan Yardımcısı Tunç Soyer kentlerin kurtulmasının dünyanın kurtulma-sı anlamına geldiğini, Cittaslow felsefesinin bunun için çok iyi bir yol olduğunu ancak kentler arasındaki iletişimin arttırılması gerektiğini vurguladı. Genel Kurul’da birliğin bir yıllık faaliyet raporu, bütçe, tahmini bütçe ve gelecek yılın hedefleri konuşulduktan sonra toplantı sona erdi.

YEREL YÖNETİMLER ÖDÜLÜ BAŞKAN AHMET SİNAN ÖZTÜRK’E VERİLDİ

Sosyal sorumluluk projesi kategorisinde 2017 yılında ilçe Belediye Başkanı Ödülü ilçemiz Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk ‘e İstanbul’da verildi.

Yine aynı yıl içerisinde “Katılımcı Belediyeler kategorisinde Yılın İlçe Belediye Başkanı ödül de yine İlçemiz Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’e verildi.

Son birkaç yılda yapılan Belediyecilik çalışmaları ve Sosyal Belediyecilik anlamında ise çok önemli hizmetler yapıldı.

Efkar Tepesinin yapımı, Mezbabane yapımı, hayvan barınağı yapımı, yöresel ürünler pazarı, Belediye binasının iç ve dış cephe onarımı, Morbet Survıvor projesine destekler ise bir anda ön plana çıkan hizmetler olarak dikkat çekmektedir.

Oluşturulan çocuk belediyesinin çalışmaları, engellilere yönelik çalışmalar ve bakıma muhtaç olan ailelere verilen destekler insanı unsurlarında ne kadar ön plana çıktıklarını göstermektedir.

Bu yapılan hizmetler ile İlçemiz Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, son 3 yıl içerisinde ülke ve dünya genelinde çok önemli ödüllere sahip oldu.

Bütün bunların yanında ilçemiz yerel ve Ulusal medyada yüzlerce olumlu haberlerle yer bularak ilçemizin tanıtımı en üst düzey de yapılmıştır. Ayrıca çeşitli konularda yapılan çalıştaylarda ilçenin geleceği ve tanıtımı için çok önemli yer bul.muştur. Özel günler de yapılan etkinliklerde ilçe halkı tarafından önemsenerek birlik beraberlik açısından çok önemsenerek cenaze hizmetleri ise halkın zor gününde yanında olmayı başarın ıştır.

Kadınlara yönelik çalışmalar, Yüksek okulun yaşatılması konusundaki gösterilen titizlik ilçemiz için gizli değerler olarak göze çarpmaktadır. Açılan kurslar ve nitelikli eğitim faaliyetleri ile bu kurslara katılanların meslek sahibi olma noktalarında ki faaliyetler ise halkımızın istihdamı noktasında yararlı olmuştur.

Artvin tanıtım günlerine en üst düzeyde katılımlarda ilçemiz tanıtımını en üst düzeye çıkararak bütün dünyanın ve ülkenin gözünü Şavşat’a dönmesini sağlamıştır.

İller Bankasında 6500 nüfusa alınan para ve destek ile Haziran ayında 1 O bin Temmuz ve Ağustos aylarında 35 bin Eylül ayında ise 15 bin insana hizmet vermesi de büyük bir çalışma ve özverinin ürünü olmuştur.

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek