...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1769 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ŞAVŞAT NASIL CİTTASLOW (SAKİN ŞEHİR) OLDU?

14 Kasım 2015 - 1.283 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»ŞAVŞAT NASIL CİTTASLOW (SAKİN ŞEHİR) OLDU?
ŞAVŞAT NASIL CİTTASLOW (SAKİN ŞEHİR) OLDU?
ŞAVŞAT NASIL CİTTASLOW (SAKİN ŞEHİR) OLDU?
Şavşat bir süre önce birileri tarafından CİTTASLOW seçildi. Cittaslow’un anlamı sakin şehirmiş.
Neredeyse göbek atacağız ilçemiz sakin şehir seçildi diye. İlçemizin cümle yönetim erkanı birtakım toplantılarda boy gösterdiler. Basılı ve sanal ortamda yazılar, görseller falan..,
Oh oh ne güzel, Şavşat’ımız CİTTASLOW.
Bakın Şavşat nasıl sakin şehir oldu.
Devletin büyük büyük yöneticileri yaptıkları duble yollarla övünedursun, bir ilçenin komşu il ve ilçelerine, kendi il merkezine olan bağlantı yolları dört gün boyunca kapanır ve kimsenin sesi çıkmazsa cittaslow olursun.
Bir ilçenin il merkezine olan yolu 65 kilometreden 80 kilometreye çıkartılır kimsenin sesi çıkmazsa cittaslow olursun.
Bir ilçenin il merkezine giden yolunda sürücüler ve yolcular 40 yıldır her gün yol kapanması nedeniyle saatlerce bekletilir ve kimsenin sesi çıkmazsa o şehir cittaslow seçilir.
Bir ilçenin şehir merkezi dahil tüm köy ve mahallelerinde dört gün boyunca elektrikler kesilir kimsenin sesi çıkmazsa o şehir cittaslow seçilir.
Bir ilçenin şehir merkezindeki hastanesinde uzman hekim yetersizliğinden dolayı her gün en az 10 hasta başka illere sevkedilmek zorunda kalır ve kimsenin sesi çıkmazsa o şehir cittaslow seçilir.
Bir ilçenin bütün dereleri üzerine enerji yetersizliği bahanesiyle HES ler inşa edilir ve bu enerjiden kendisinin beş kuruş faydası olmadığı halde sesi çıkmıyorsa cittaslow seçilir.
Bir ilçenin gençliği onyıllardan beri eğitime bu kadar değer verdiği halde, hala bu ilçede bir yüksek okulun açılmamış olmasına kimse isyan etmiyorsa, o ilçe cittaslow seçilir.
Bir ilçenin vekili (yüksek okul müjdeleyip) hayal satıyor oy alıyorsa, bir ilçenin vekili Şavşat Ardahan arasına hayali tünel vaad edip oy alıyorsa o ilçe cittaslow seçilir.
Bir ilçede eğitim dibe vurduğu halde kimsenin sesi çıkmıyorsa o ilçe sakin şehir olmayı hak ediyordur.
Bir ilçenin içerisinde ana cadde üzerinde kaldırım yoksa, bir yıldan fazla bir zamandan beri sökülmüş olan kaldırımlar yapılmadığı halde kimse bunu sorgulamıyorsa, sakin şehir olursun.
Bir ilçede devletin bu zamana değin üç kişiyi istihdam edecek kadar bir işletme kurmamış olmasına kimsenin sesi çıkmamışsa, o şehir cittaslow olmayı fazlasıyla hak ediyordur.
Haydi Şavşatlılar susmaya devam.
Sakin şehir olduk ne mutlu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Mustafa Gümüştaş
28 Aralık 2016 - 16:00

Okur yazar oranımızın üst % 100 olduğu ile övünürken eğitim seviyesinin dibe doğru düşmesi bizi üzer.

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
Teknik Destek