...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 1649 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat MYO’dan Anlamlı Bağış

16 Kasım 2017 - 915 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat MYO’dan Anlamlı Bağış
Şavşat MYO’dan Anlamlı Bağış

Şavşat MYO’dan Anlamlı Bağış

Artvin Çoruh Üniversitesi Şavşat  Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri Türk Kızılayı’na Kan Bağışında Bulundu

Türk Kızılay’ı tarafından ilçemize gelen kan toplama ekibini duyan Şavşat Meslek Yüksek Okulu Yaşlı Bakım Bölümü öğrencileri, kan vermek için adeta birbirleri ile yarıştı. İlçe Meydanında konuşlandırılan Kızılay Kan Bağış Aracı’nda gerçekleştirilen bağış öncesi kan bağış aracı ekipleri tarafından öğrenciler kan verme ve kan alma  ile ilgili bilgiler sundular.

Şavşat Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Öğretim Görevlisi Gülnur Yaşar ve Öğretim Görevlisi Sevgi Demir, öğrencilerin kan vermek için duyarlı davranmalarından memnun olduğunu dile getirerek, ”Kızılay Haftası kapsamın da okulumuz öğrencilerinin yapılan muayene ve kendi beyanları sonucunda şartları tutan öğrencilerin tamamı kan bağışında bulunması oldukça memnuniyet verici olmuştur. Bugün bize lazım olmayan bu kanı beklide şu an bekleyen binlerce insan vardır. Toplum olarak gelecek için her zaman hazırlıklı olmalıyız. Bu hazırlıklı olmanın bir bölümü de kan bağışıdır. Toplumumuzda herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz.  Trafik kazasında yaralan bir kimsenin, kan uyuşmazlığı olan bir bebeğin, kan bulunmaz ise ölecek bir hastanın sizin verdiğiniz kanla kurtulmasının bizlere vermiş olduğu manevi duygu ölçüsüzdür. Kan bağışı insancıl ve onurlu bir davranıştır. Bugün olmasa bir gün bizimde ihtiyacımız olabilir. Kan vermek bir sosyal sorumluluktur. Kan verme bilincini ve ayrıca yine çok önemli olan organ bağışını toplumumuzun her kesimine yaymamız gerekir.” dediler.

KAN VER HAYAT KURTAR

Kan ver Hayat Kurtar” sloganı ile topluca kan bağışında bulunan Şavşat Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ise “Bugün kendimizden gurur duyduk. Kan verirken empati kurduk. Kan vermenin hem bizim sağlığımız hem de hiç tanımadığımız insanların bile hayatlarını kurtarabileceğini düşünmek muhteşem bir duygu. Böylesine hayatı önem taşıyan bir konuda bizi bilinçlendirerek bize bugün bu mutluluğu yaşatan okul idaremize de çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Şavşat Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin kan bağışında bulunduğunu gören Şavşatlı vatandaşlarda okulun idarecilerine ve öğrencilerine teşekkür ederek, “Böylesine duyarlı bir gençliğin yetişiyor oluşu bizlerin geleceğinin daha aydınlık olacağını göstermiştir. Öğrenci kardeşlerimizle gurur duyuyoruz” dediler.

İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı ekipleri, Şavşat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü şube müdürleri ve bazı öğretmenlerin Şavşat Belediye Meclis üyelerinden bazıları ile Şavşat Belediyesi zabıta ekipleri, diğer kurumlardan bazı memurların ve Şavşatlı bazı vatandaşların da öğrencilerle birlikte kan vermesi çok güzel görüntüler oluşturdu.

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek