...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Muhlis Tekin Öğrenci Yurdu Öğrencileri Yararına Hayır Çarşısı

24 Mayıs 2016 - 1.487 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»Şavşat Muhlis Tekin Öğrenci Yurdu Öğrencileri Yararına Hayır Çarşısı
Şavşat Muhlis Tekin Öğrenci Yurdu Öğrencileri Yararına Hayır Çarşısı

Şavşat Muhlis Tekin Öğrenci Yurdu Öğrencileri Yararına Hayır Çarşısı

İlçemizde Muhlis Tekin Öğrenci Yurdu Tarafından Fakir Öğrenciler Yararına “Hayır Çarşısı” Açıldı

 

İlçemiz Belediye Düğün Salonunda 23 Mayıs 2016 Pazartesi günü Muhlis Tekin Öğrenci Yurdu tarafından fakir öğrenciler yararına bir kermes düzenlendi. İlçe Müftüsü İdris Yavuzyiğit’in yaptırdığı dua ile açılan Hayır Çarşısı’na İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Yokuş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Soner Gögerçin ve Fatih Bilici, İlçe Müftüsü İdris Yavuzyiğit, Muhlis Tekin Öğrenci Yurdu Müdürü Kadir Şakar ve vatandaşlar katıldı.

 

Katılımcılar Hayır Çarşısını Gezdi

Çok kaliteli ürünlerin sergilendiği hayır çarşısının açılışında bir konuşma yapan Yurt Müdürü Kadir Şakar, Şavşat Kurs ve Okul Talebelerimize Şavşatlı halkımızla bahar aylarında el emeği göz nuru eşyalar hazırlandı ve vatandaşın beğenisine sunuldu. Bu çarşının hazırlanışına ilçe esnafı ve hayırsever vatandaşlarda katkıda bulundular. Bu eşyaların hazırlanmasında bazı iş adamlarımızın ve Şavşatlıların katkısı var. Bahsetmiş olduğumuz derneğimiz Muhlis Tekin Öğrenci Yurdundaki öğrencilerimizin çeşitli ihtiyaçlarını bu tür gelirlerden oluşturuyor. Her yıl Mayıs ayının son haftasında bu kermesi yapmaktayız. Bu yıl İş adamlarımızın ve Şavşatlı vatandaşlarımızın katkısıyla bu salonda bu güzel manzarayı oluşturduk. Bu oluşturmuş olduğumuz kermesi ‘Hayır Çarşısı’ olarak adlandırdık. Halkımızı güzel bir duyarlılık göstererek kermese davet ediyoruz. Bu tür hizmetler, eğitimin ve sosyal hayatın gelişmesi, birlik ve beraberliğin güçlenmesi adına önemli bir hizmettir. İslam dininin de eğitime büyük önem verdiğini düşünecek olursak bu kermesi hazırlayan ve emeği geçenlerin ne kadar yerinde bir çalışma yaptıklarını görüyoruz. Hayır Çarşımız 29 Mayıs Pazar gününe kadar açık kalacak. Bir muhtaç öğrencinin eğitimine ne kadar katkı sağlarsak insanlık adına kendimizi bahtiyar sayarız.” dedi.

 

Hayır çarşısına gelen bayanlarda organizasyondan çok memnun olduklarını ve sergilenen ürünleri beğendiklerini ifade ettiler. Gelen bayanlar, kermesi çok beğendiklerini ve çok Kaliteli ürünlerin sergilendiğine dikkat çekerek bütün Şavşat halkını bu önemli kermese katkıda bulunmaya çağırdı. İnsan katkı sağlayarak mutlu olur diyerek “Veren el” olmak için herkese çağrıda bulundular.

 

Şavşat Belediye Düğün Salonunda açılan hayır çarşısında ev yemekleri, tatlılar, çeyiz eşyaları, takım elbiseler, her türlü giyim ve el işleri ilçe halkının beğenisine sunuluyor.

 

Halkın yoğun ilgisiyle karşılanan hayır çarşısından elde edilen gelirin tamamı fakir öğrenciler yararına kullanılacak.

Haber: Caner Altunkaya

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek