...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Müftülüğü Personeli Camiler ve Din Görevlileri Haftasında Birlik Mesajı Verdi

11 Ekim 2016 - 1.590 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat Müftülüğü Personeli Camiler ve Din Görevlileri Haftasında Birlik Mesajı Verdi
Şavşat Müftülüğü Personeli Camiler ve Din Görevlileri Haftasında Birlik Mesajı Verdi

Şavşat Müftülüğü Personeli Camiler ve Din Görevlileri Haftasında Birlik Mesajı Verdi

 

Şavşat İlçe Müftülüğü tarafından Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri çerçevesinde Şavşat’ta Emekli olan ve hali hazırda görev yapan din gönüllülerine Şavşat Evinde yemek verildi.

 

Şavşat Evi’nde verilen yemeğe Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Şavşat Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Korkut Arar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Evran, Özel İdare Müdürü İbrahim Altun, Orman İşletme Müdürü Mustafa Kesici, Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Kandemir  Dede, Halk Eğitim Müdür Vekili  İsmail Çelik, Şavşat Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Akif Yalduz  Şavşat’ta görev yapan ve emekliye ayrılan Din görevlileri katıldı.

Yemek Programı Merkez Kemalpaşa Camii Müezzin Kayyımı Fahri Yeralmaz’ın okuduğu aşrı şerifle başladı. Ardından İlçe Müftüsü İdris Yavuzyiğit bir konuşma yaptı. Yavuzyiğit, yaptığı konuşmada “Şavşat İlçemizde zor şartlarda görev yapan bütün Din görevlilerini tebrik ediyorum. İlçemizdeki kurumlarımızla her zaman birlik beraberlik içerisindeyiz. Allah bu birlikteliğimizi bozmasın. Biz Toplumun her kesimini kuşatan bir hizmet ifa ediyoruz. İnsanların doğumundan ölümüne kadar sorumluluklarımız bulunuyor. Bu sorumluluklarımızı unutmadan görev ifa eden din gönüllüsü kardeşlerimizin haftasını tebrik ediyor hayırlara vesile olmasını Rabbimizden diliyorum.” dedi.

Emekli Din görevlileri adına söz alan Selim Temiz ise yaptığı konuşmada; “Din Görevlisinin emekliliği bulunmamaktadır. Bu güzel hafta vesilesi ile bizleri unutmayarak düşünüp davet eden İlçe Müftümüz İdris Yavuzyiğit Hocamıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

Çalışan Din görevlileri adına konuşma yapan Yavuz köyü Camii Din görevlisi İrfan Duran da; “Allah bu birliğimizi bozmasın, İlçe Müftümüze bu birlik ve beraberliği, kaynaşmayı sağladığı için bütün arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Din görevlilerinin konuşmalarının ardından ilçemiz Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı da bir konuşma yaptı. Ambarcı konuşmasında; “Tüm Din Görevlisi arkadaşlarımızın Camiler ve Din Görevlileri Haf-tasını kutluyorum. Zor şartlarda görev yaptığınızı biliyorum.   Devletimizi temsilen köylerimiz-de sizler varsınız. Daha çok çalışarak, daha çok kitap okuyarak, kendimizi yenileyip geliştirmemiz gerekir. Devlet olarak hep yanınızda olduk, bundan sonrada yanınızda olacağız. Bütün Din görevlisi arkadaşlara başarılar diliyorum. Allah görev yaptığınız yerlerde hayırlı hizmetler yapmayı nasıp etsin” dedi.

Yenilen yemeğin ardından İlçe Müftüsü İdris Yavuzyiğit tarafından yemeğe katılan Kurum Amirlerine, Emekli ve Çalışan Din Görevlilerine Kuran-ı Kerim ve Hadis kartelası hediye edildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek