...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Meslek Yüksek Okulu ilk Mezunlarını Verdi

10 Haziran 2018 - 1.455 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat Meslek Yüksek Okulu ilk Mezunlarını Verdi
Şavşat Meslek Yüksek  Okulu ilk Mezunlarını Verdi

Şavşat Meslek Yüksek  Okulu ilk Mezunlarını Verdi

İki Yıl Önce Eğitime Başlanan Şavşat Meslek Yüksek Okulu İlk Mezunlarını Verdi

Şavşat Kaymakamlığı, Şavşat Belediyesi, Artvin Çoruh Üniversitesi, Şavşat Meslek Yüksekokulu Ve Üniversite Yaşatma Derneği tarafından düzenlenen tören Şavşat Meslek Yüksek Okulu Kapalı Spor Salonunda yapıldı.

Törene ilçe Kaymakamı Emre Yalçın, Artvin Çoruh Üniversitesi (AÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Şavşat Cumhuriyet Başsavcısı Yavuz Cengiz İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Durmuş Aydın, İlçe Emniyet Amiri Server Orhan, İlçe Jandanna Komutanı j.Yzb. Aytunç Ünsay, Şavşat Yüksek Okul Müdürü Yard. Doç.Dr. Şennan Aslan, AK Parti İlçe Başkanı Etemşah Coşkun, Şavşat Devlet Hastanesi Başhekim Op. Dr. Gürol Köroğlu, Üniversite Derneği Başkanı Abdülkadir Öztrük, daire müdürleri, öğretim görevlileri ve öğrencilerin yakınları katıldı.

Kaymakam Emre Yalçın yapmış olduğu konuşmada yeni mezun olan öğrencilere tercihlerinin Şavşat olduğu için teşekkür ederken öğrencilere başarılar diledi.

Yalçın; “Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Ama birlik ve beraberlikle bunun da üstesinden gelmeyi başaracağız. Umudumuzu ve moralimizi hep yüksek tutmak, yalnızca kendimize ve ülkemize değil, yarınlarımız olan çocuklarınıza karşı da görevimizdir. Her birimiz ne işle uğraşıyor-sak onu en iyi biçimde yapma-ya devam etmeliyiz. En zorlu zamanları nasıl atlattığınız, ne kadar güçlü olduğunuzun en iyi göstergesidir. İyi çalışmak, üretmek ve başarılı olmak zorundasınız. Bunun içinde çok ama çok çalışmak gerekiyor. Bu Yüksek Okulu İlçemize kazandıran herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Fahrettin Tilki de yapmış olduğu konuşmada Yüksek Okulun açılış sürecini anlatarak yeni bölümlerin açılması içinde gerekli çalışmaların sürdürüldüğünü ve 3 bölüm daha açılmış olduğunu Öğretim görevlilerinin alındığını vurgulaması katılımcılar tarafından alkışlarla karşılandı. Prof. Dr. Fahrettin Tilki;

“Okulun sorunlarının çözümünde Şavşat Kaymakamlığının Şavşat Belediyesinin ve Okulun yönetim kadrosunun. Üniversite derneğinin ve Şavşat halkının büyük çabaları oldu. Bizlerde Şavşat halkının bu isteğine duyarsız kalamazdık ve gereken işlemler yapılarak çok önemli bir okulu çok önemli bir bölümle birlikte kazan-dırdık. Öğrenci kardeşlerimizde şunu bilsinler ki her zaman danışmanız için arkanızdayız. Çıtayı yüksek tutun. Sizlerin başarısının gururunu yaşıyoruz. Bu okula ve sizlere emeği olan herkese teşekkür ediyorum.'” Dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’te burası sadece normal bir Yüksek Okul olarak düşünülmemelidir. Burası Cillaslow Şavşat Meslek Yüksek Okuludur. Ailelerimiz çocuklarını gönderirken hep acaba gittiği yerde çocuğum rahat edebilecek mi. Olumsuzluklarla karşılaşacak mı diye kafalarında hep acabalar vardır. İşte buraya gelen bu kardeşlerimiz ve buradan sonra gelecekler şunu bilsinler ki Türkiye’nin en sakin 11 şehrinden birine geliyorlar. Suç oranlarının en düşük olduğu bir ilçeye geliyorlar. Annelere babalar gönlünüz kalbiniz ruhunuz rahat olsun. Çocuklarınız bize emanettir. Şavşat halkına emanettir. Tel örgülerin olmadığı okul çevresi ve Yurtlarda kalmak en büyük huzurdur. Organik besinlerin temiz havanın güzel suyunun doyumsuz doğasının, tarihi ve turistik yerlerinin krater göllerinin yüzen adalarının sıfır rakımdan 3350 rakıma kadar çok kısa bir sürede ulaşılabilen dört mevsimi bir anda yaşayacağınız, bir yerinde bahar meyvelerini yerken başka bir yerinde hemen gözünüzün önünde karla kaplı yerleri görmeniz mümkün olacaktır. Denize iki saat Havaalanına 2 saat sağlık hizmetlerinde sorunu olmayan. milli ve manevi değerlerine bağlı. birçok medeniyetlerin kokusunu içerisinde barındıran Kafkasya Karadeniz ve Doğu Anadolu kültürünün harmanlanmış şeklini içerisinde taşıyan, İklimsel olarak da bir geçiş bölgesi olan tarihi ipek yolunun geçliği, derelerinde kırmızı benekli alabalıkların oynaştığı yaşam oranının en yüksek olduğu daha sayamadığım yüzlerce dokuyu içerisinde bulabileceğiniz bir ilçesin Yüksek Okulunda okumakta büyük bir şanstır. Sizler bu şansı yakaladınız. Bizimde en büyük şansımız sizler gibi değerli kardeşlerimizi tanımış olduk. Bu okulun buraya kazandırılmasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Tercihlerini bu okuldan yana kullanan kardeşlerimin de bu güzel ve özel günlerini tebrik ediyomm. Bizler için çok önemli ve değerliydiniz. inşallah buradan sonra her gittiğiniz yerde Şavşat’ımızı birer gönül elçisi olacaksınız” dedi.

Şavşat Meslek Yüksek Okulu Müdürü Sennan Aslan’da yapmış olduğu konuşmasına bütün katılımcılara teşekkür ederek başladı.

Aslan; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, bu ülke için canını feda etmiş bütün şehitlerimizi şükran ve rahmetle; gazilerimizi minnetle anıyorum ..

Sevgili gençler umutlarınızı yeşerttiğiniz. hayata dair beklentilerinizi gerçekleştirmek için çaba sarf ettiğiniz Şavşat Meslek Yüksekokulundan bu dönem sonu itibariyle mezun oluyorsunuz.

Anadolunun kadim bilgelerinden Nasrettin Hoca’nın tüm insanlık için ortak bir sofra kurma çabası içinde göle maya çalması gibi; bizlerde eğitim yuvalarımızda, evrensel ve aynı zam-anda yerli, o kadar da milli bir bilginin mayasını salih niyetle genç dimağlara çalmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda bilginin gölü olma arzusunda olan Şavşat Meslek Yüksekokulu iki yıl gibi kısa bir süre içinde ciddi bir yol almıştır.

2016-2017 Eğitim Öğretim yılın da bir müdür, üç öğretim elemanı, bir memur ile akademik hayata yaşlı bakım programı ile yola çıkan okulumuz bugün bir müdür. dokuz öğretim elemanı ve dokuz farklı idari personel ve eklenen iki farklı program ile eğitim ve öğretimine daha güçlenerek devanı etmektedir. Okulumuz hali hazırda yaşlı bakımı programı ile birlikte 2018-2019 eğitim öğretim yılında sosyal güvenlik ve sağlık kurumları işletmeciliği programlarına öğrenci alımı için YÖK’e dosyalarımızı sunduk ve öğrenci alımı için onay beklemekteyiz. İnşallah seneye üç bölüm ve 150 nin üzerinde öğrenci ile eğitim öğretimize devam edeceğiz.

Şuan itibariyle faaliyet gösteren yaşlı bakımı programından mezun olan öğrencilerin neler yapabileceği merak konusu olmuştur. Bu öğrencilerimiz farmakoloji. fizyoloji, anatomi ve tıbbi terminoloji gibi derslerle insanın belli bir yaştan sonra da kaliteli bir hayat sürdürebilmesi adına gereken bütün formasyon ile donatılmışlardır. 1 lastalıkları tanıma şeker ve tansiyon ölçme. ilk ve acil yardım müdahalelerinde bulunabilme, hasla bakımı, ilaç takibi gibi konularda yetkin hale gelmişlerdir. Okulumuzdan mezun olduktan sonra eğitim kariyerine devanı etmek isteyen öğrencilerimiz hemşirelik ve beslenme/diyetetik gibi lisans bölümlerine geçiş yapabilmektedirler.

Saygı değer anneler ve babalar! Sizin aile içinde vermiş olduğunuz insan sevgisi ve büyüğe saygı anlayışının üzerine biz de çağdaş ve bilimsel bir donanım. tıbbi bilgiler ile yetiştirdiğimiz öğrencileri bugün mezun ediyoruz. Bu evlatlarımızla ne kadar gurur duysak azdır. Onlar ülkemize, milletimize hizmet etme adına yetişmiş bireylerdir. Hiçbir zaman dualarınızı esirgemediğiniz yavrularınızı iki yıldır Şavşat’ta misafir enik. Bugün emanetlerinizi ülkesine ve milletine hizmete hazır halde sizlere donanımlı bir şekilde teslim ediyoruz. Buraya kadar zahmet edip. çocuklarınızın ve bizlerin en güzel gününde bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere ayrıca teşekkür ediyorum.

Şavşat Meslek Yüksek Okulu Öğrencilerimiz Üniversitemizin bünyesin de düzenlenen çeşitli spor müsabakalarında masa tenisinde bayan kategorisinde ikincilik ve dördüncülük, erkek kategorisinde üçüncülük, ses yarışmasında beşincilik ve baynı1lar voleybol turnuvasında ikincilik elde etmişlerdir. Öğrencilerimi sorumluluk bilinci ve kurum anlayışıyla vermiş oldukları mücadeleden dolayı kutluyorum.

Buraya kadar zahmet edip gelen bütün misafirlerimize tekrardan teşekkür ediyor, saygı, sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum.”dedi.

Okul birincisi Ülfer Karaca yapmış olduğu konuşmada Şavşat’ı çok sevdiğini belirterek. oldukça heyecanlı gözükürken konuşmasının bir bölümünde anne babasına ve yakınlarına teşekkür ederken sesinin titremesi dikkat çekti. Bize aile sıcaklığını bize yaşatan Şavşat halkı büyük bir güven verdi. Bir yaşlı amcamızın bize söylemiş olduğu şu söz beni çok etkilemiştir. ‘Zaman geçer ama aynı gök kubbe altında hoş bir seda bırakmaktır” Bizler Şavşat’ta başlayan farklı bir hikayemizin o bölümünü tamamlamış bulunmaktayız. Hoş bir seda bulduğumuz bu Şavşat’ta hoş bir seda bıraktığımızı düşünüyorum. Akademik anlamda bizleri en iyi şekilde donatan hocalarımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Program sonunda dönem birincisi ve dereceye giren öğrencilere ile yapı-lan çeşitli faaliyet ve müsabakalarında başarılı olan öğrencilere plaket ve madalyaları veri idi.

42 kişinin mezun olduğu Şavşat Meslek Yüksek Okulu Yaşlı bakımı bölümü öğrencilerine diplomaları takdim edilirken. hep bir ağızdan Mezuniyet andı okudular.Daha sonra 10. Yıl marşı ile kep atıp mezuniyetin tadını çıkardılar. Hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle tören sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek