...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1706 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Meşeli Karagöl’ün ve Şavşat’ın Tanıtım Etkinlikleri

30 Haziran 2016 - 1.136 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»Şavşat Meşeli Karagöl’ün ve Şavşat’ın Tanıtım Etkinlikleri
Şavşat Meşeli Karagöl’ün ve Şavşat’ın Tanıtım Etkinlikleri

Şavşat Meşeli Karagöl’ün ve Şavşat’ın Tanıtım Etkinlikleri

Şavşat ilçemize bağlı Meşeli Köyünde ormanların içinde bir göl vardı. Orman ağaçlarının gölgeleri bu göl üzerine düşüp güneş ışınlarının göle vurup suyun mavi renginin kara görünümüne vesile olmuştur. Bu nedenle de köylüler bu göle “Karagöl” adını vermişler.

Karagöl’ün bulunduğu alanda birkaç güzellik ve manzara iç içe ve yan yanadır. Gölün siyahımsı rengi, göl kıyılarının çayır yeşilliği ve ormandaki iğne yapraklı ağaçların kendi yeşilliği ve göl mavisi gibi renklerin bir arada olması Karagöl’ün daha da cazipleştirmektedir.

Karagöl ve çevresi “Milli Parklar” statüsüne girmiş olması Karagöl ve çevresi özel bakım görmeye, gözetilmeye başlamış. Milli Parklar bu zeminin müsait bir yerine bir de cazip bir konaklama tesisi kurunca burayı görmeye gelenler bu barınağa da konaklayınca karagöl daha da değerleniyor. Ve turisttik vasfa haiz oluyor. Ve burası özel sektörün de ilgilerine odaklanıyor.

Özel sektör müşterilerine daha güzel ve cazip hizmet vermek için gerekli yatırımları yapıyor. Müşterilerinin ilgilerine odaklanıyor.

Birkaç yıldan beri buraya önemli ölçüde yatırımlar yaparak halen çalıştıran İdris Köse burada en muteber turistik hizmetler vererek hem Karagöl’ü ve hem de Şavşat’ı yurt içine ve de yurt dışına tanıtmaktadır.

Turizme hizmet becerisi olup hizmette kusurlu davranmayan bu iş adamımızı kıymetli hemşerimizi kutluyorum.

Ramazan arifesinde Karagöl’e ben de gittim. Yoğun bir kalabalık vardı. Yurt içinden, yurtdışından çok sayıda insan kadın-erkek ve çocuklar vardı. Entelektüel kadınlar, erkekler vardı.

İlçemiz kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı ve muhterem eşleri Esma Ambarcı oradaydı.

Kaymakamımızın önemli konakları yakın çevre ile kaymakamları ve eşleri ile beraber oradaydılar.

İlçemiz emniyetinden trafik polisleri misafirlerini orada ağırlamaktaydılar.

Karagöl adı ile Karagöl’ü görmeyi gelen insanların yolu Şavşat’ı da geçmektedir. Bu vesile ile Şavşat’ı da tanıyacaklardır. Karagöl Şavşat’ı, Şavşat Karagöl’ü tanıtmış olacaktır.

Şavşat deyip de geçmeyelim. Şavşat ormanlar denizi içinde coğrafi güzellikleri ile bilinen ve ayrıca da Türkiye’de “En Sakin Şehir” sıfatını almış olmakla da tüm Türkiye’nin dikkatini çekmiştir.

Şavşat’ın kışla, kışlak ve yaylalarının ayrı bir güzelliği vardır. Hem alan geniş, hem yeşil, sulu oluşu ve ot bitkilerinin çeşitli oluşu ile gezip görenlerin hayranlıklarını kazanıyor.

Şavşat’ta daha Karagöl niteliğinde daha değerlendirilecek nice nice yerler vardır.

Gerek Şavşatlı ve Şavşatlı olmayan iş adamlarından turizm odaklı yatırımlar beklemektedir.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek