...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Kızılay’a 42 Hisse Adak Kurbanı Bağışı

17 Haziran 2016 - 1.920 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»Şavşat Kızılay’a 42 Hisse Adak Kurbanı Bağışı
Şavşat Kızılay’a 42 Hisse Adak Kurbanı Bağışı

Şavşat Kızılay’a 42 Hisse Adak Kurbanı Bağışı

Türkiye Kızılay Genel Merkezi Tarafından Şavşat Kızılay Şubesine 42 Hisselik Adak Kurbanı Bağışı Yapıldı

Türkiye Kızılay Genel Merkezi tarafından Şavşat Kızılay Şubesine 27 Bin 300 Tl’lik 42 hisseli adak kurbanı yardımı yaptı. Şavşat mezbahanesinde Noter huzurunda yapılan adak kurbanı kesimine Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Murat Kaya, Kızılay Şube Başkanı ve Yeniköy Mahallesi Muhtarı Mehmet Uzun, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Kandemir Dede, Şavşat’ın Sesi Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Kör, Şavşat Belediye Veterineri Alper Özcan ve Merkez Kemalpaşa Camii İmam Hatibi Kenan Aksakal katıldı.

Şavşat Kızılay Şubesi Yönetim Kurulu tarafından ilçemiz köylerinden alınan 6 büyükbaş adak kurbanı 27 Bin 300 Tl’ye alınarak Şavşat mezbahanesinde noter huzurunda, veteriner ve din görevlisi nezaretinde kesimi yapılarak Şavşat Sosyal Yardımlaşma Vakfı ve Kızılay Aşevine karkas et olarak bağışlandı.

Konuyla ilgili olarak Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı kısa bir konuşma yaptı. Ambarcı; “Bağışı yapan Kızılay kurumuna teşekkür ederiz. İlçemizde faaliyet gösteren Aşevi’nin gıda ve kırmızı et ihtiyacını karşılamak konusunda oldukça katkısı oluyor. Hisse sahiplerine de teşekkürlerimizi sunuyorum. Bağışlarını Allah Kabul Etsin. Aşevinde pişirilen yemekler fakir, ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç vatandaşlarımıza dağıtılıyor. Gönüllü olarak bu işleri yürütüyoruz. Katkı sağlayan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. ”dedi.

Yapılan bağışla ilgili kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk; “Adak kurbanı bağışını yapan hayırseverlere çok teşekkür ediyorum. Bugün burada kesilen adak kurbanlarının etleri ilçemizde hizmet veren Aşevinin et ihtiyacını karşılamaktadır. Bu nedenle Kızılay genel merkezine ve Şavşat Kızılay Şubesine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Kızılay Şube Başkanı Mehmet Uzun’dan Açıklama

Şavşat Şubesi Kızılay Başkanı Mehmet Uzun konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Uzun yaptığı açıklamada; Bugün Kızılay Şubemize yapılan üçüncü adak kurban bağışını gerçekleştirdik. İlk bağış 30 hisse, ikinci 35 hisse ve bu bağış da 42 hisse 27 Bin 300 Tl 6 büyükbaş adak kurbanı bağışını gerçekleştirdik. Elde edilen kurban etleri Aşevinde pişiriyoruz. Engelli vatandaşlar, evlerine gidemeyen öğrenciler ve yardıma muhtaç, ihtiyaç sahibi yaşlı vatandaşlarımıza hazır yemek halinde dağıtımlarını gerçekleştiriyoruz. Kızılay Genel Merkezimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” Dedi.

Şavşat’ın Sesi Gazetesi muhabiri Caner Altunkaya’nın, Kızılay Şube Başkanına “Bu bağışlar nasıl yapılıyor?” sorusu üzerine “Kızılay Şavşat Şube Başkanı olarak Genel Merkezimizle yazışmalarımızı yapıyoruz. Nakit olarak bağışçıların paralarını bize gönderiyorlar. Köylerimizden sağlıklı ve İslami kesim şartlarına uyan hayvanları satın alarak Şavşat Mezbahanesinde kesimini gerçekleştiriyoruz.” Dedi.

 

 

Haber: Caner Altunkaya

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek