...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1780 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Kızılay’a 35 Hisse Adak Kurbanı Bağışı

25 Nisan 2016 - 2.010 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»Şavşat Kızılay’a 35 Hisse Adak Kurbanı Bağışı
Şavşat Kızılay’a 35 Hisse Adak Kurbanı Bağışı

Şavşat Kızılay’a 35 Hisse Adak Kurbanı Bağışı

Türkiye Kızılay Genel Merkezi Tarafından Şavşat Kızılay Şubesine 35 Hisselik Adak Kurbanı Bağışı Yapıldı

Türkiye Kızılay Genel Merkezi tarafından Şavşat Kızılay Şubesine 22 Bin 750 Tl’lik 35 hisseli adak kurbanı yardımı yaptı. Şavşat mezbahanesinde yapılan adak kurbanı kesimine Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Şavşat Belediye Başkan Vekili Mehmet Ali Baba, Şavşat Müftüsü İdris Yavuzyiğit, Kızılay Şube Başkanı ve Yeniköy Mahallesi Muhtarı Mehmet Uzun, İlçe Özel İdare Müdürü İbrahim Altun, Belediye Meclis Üyeleri, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Kandemir Dede, Şavşat Belediye Veterineri Alper Özcan ve din görevlileri katıldı.

Şavşat Kızılay Şubesi Yönetim Kurulu tarafından ilçemiz Kayadibi Köyünde 5 büyükbaş adak kurbanı 22 Bin 750 Tl’ye alınarak Şavşat mezbahanesinde noter huzurunda, veteriner ve din görevlisi nezaretinde kesimi yapılarak Şavşat Sosyal Yardımlaşma Vakfı ve Kızılay Aşevine karkas et olarak bağışlandı.

Konuyla ilgili olarak Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı kısa bir konuşma yaptı. Ambarcı; “35 hayırseverin Kızılay Şubemize bağışladığı adak kurbanlarının kesimini yaptık. Kesimi yapılan kurbanların etleri Şavşat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Kızılay Aşevine verilecek. Emeği geçenlere ve bu yardımda bulunan hayırseverlere teşekkür ediyorum.”dedi.

Kızılay Şube Başkanı Mehmet Uzun’dan Açıklama

Şavşat Şubesi Kızılay Başkanı Mehmet Uzun konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Uzun yaptığı açıklamada; Şavşat Kızılay Şubesi olarak Genel Merkezimize adak kurbanı ve kuru gıda bağışı konusunda yazışmalar yaptık. Yazışmalarımızın neticesinde şubemize 22 Bin 750 Tl’lik 35 hisselik adak kurbanı bağışı yapıldı. Bizde Kızılay olarak geçtiğimiz günlerde 35 hisse büyükbaş adak kurbanlarımızı aldık ve bugün burada noter huzurunda kesimini gerçekleştiriyoruz. Kesim işleminden sonra adak kurbanlarını karkas et olarak Şavşat Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı ve Şavşat Kızılay Aş Evine teslim edeceğiz. Kızılay Genel Merkezimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”dedi.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek