...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Kaymakamlığı ve Şavşat Özel İdare Müdürlüğü’nün Şavşat Yavuzköyü’ne Hizmetleri

21 Kasım 2016 - 1.163 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»Şavşat Kaymakamlığı ve Şavşat Özel İdare Müdürlüğü’nün Şavşat Yavuzköyü’ne Hizmetleri
Şavşat Kaymakamlığı ve Şavşat Özel İdare Müdürlüğü’nün Şavşat Yavuzköyü’ne Hizmetleri

Şavşat Kaymakamlığı ve Şavşat Özel İdare Müdürlüğü’nün Şavşat Yavuzköyü’ne Hizmetleri

Şavşat Kaymakamlığı ve Şavşat Özel İdare Müdürlüğünün Şavşat Yavuzköyüne yaptıkları birbirinden güzel hizmetler sayesinde Yavuzköyü Şavşat’ın, Artvin’in, Ardahan, Kars’ın ve hatta Türkiye’nin ilgi odağı olmuştur.

Köyevi, Vali konağı ve bunların çevre düzenlemeleri dekorasyonu gören gözleri kamaştırmaktadır. Yapılan duvarlar, döşenen yayla çimleri, parke taş döşemeleri, kamelyalar, taş merdivenler, çocuk oyun parkı ile insanların ruhi zevklerine zevk katan görkemli görünümü ile insanları kendine çeken cennet mekân bir cazibe oluşturmuştur.

Köyevinin iç ve dış görünümü buraya gelen bütün yerli, yabancı ziya-retçileri hayranlar içinde bırakmaktadır.  Sadece köyevi ve Vali konağı çevresi mi az daha batıya indiğimizde Yavuzköyü “Seyran Tepesi” buranında müstesna bir görünümü vardır. Yavuzköyüne ziyaretçi akımını hızlandıran güzel mi güzel, manzaralı mı manzaralı yerlerden biriside bu “Seyran Tepe’dir. Seyran tepede de Şavşat Kaymakamlığı ve Şavşat Özel İdare Müdürlüğünün halkın dinlenmesine yönelik hizmetleri olmuş-tur. Bu hizmetlerden olarak; dağ manzaralarını izleyecek kamelyalar, balkonlar, bagolar, çeşmeler, tuvaletler, yollar, mescit, hizmet binası gibi yatırımlarla Yavuzköyüne Yavuzköyü dedirtmiş, Yavuzköyünü Şavşat köyleri içinde zirveye çıkarmış Yavuzköyü’ne özel bir hüviyet kazandırmıştır.

2013-2014 yıllarında inşaatına başlanıp 2015 yılı Şubat ayında hizmete açılan “İsmail Naime Yılmaz Yavuzköyü Yaşlılar Yaşam Yerleşkesi” de Yavuzköyün onuru olmuş, Yavuzköyüne silinmeyen bir hüviyet kazandırmıştır. Bu müessesenin oluşmasında olağanüstü gayretleri ola çok büyük özveride bulunan kaymakamlarımız Abdullah Köklü, Cemil Sarıoğlu, Mesut Gazi Ambarcı’ya Şavşat halkı olarak şükran borçluyuz.

Yaşlılar yerleşkesinin her türlü inşaat safhasında inşaat malzemeleri alımı kullanımı, hesap işle-mini kusursuzca yürüten Şavşat Özel İdare Müdürü İbrahim Altun’a tüm Şavşat halkı adına takdirlerimi sunuyorum.

Bu yaşlılar yerleşkesine parasını finanse eden Naime Yılmaz Hanım bacımızı yönlendiren İlter Turan Bey kardeşimize ve bu harika inşaatın projesi para almadan bağış olarak çizen ünlü mühendis, medarı iftiharımız saygın hemşerimiz Erol Şalikoğlu’na da tüm Şavşat halkının sevgi, saygı ve şükranlarını sunuyoruz.

İşte Vali Konağı, Şavşat Evi, Seyran Tepesi, Yaşlılar Yaşam Yerleşkesi gibi göze gelen önemli yatırımlar Şavşat Yavuzköyüne yapılmış. Yavuz Köyü Şavşat köyleri içinde en cazibeli köy olmuştur. Bu köyde arsa olarak ev yapmak isteyenlerin sayıları da her yıl artmaktadır.

Yavuzköyünü Yavuzköy yapan bir diğer özelliği de doğal güzelliklerinin dağların, dağ yamaçlarının köyü çevrelemiş olması ormansal yeşilliklerin köyü kucaklamış olmasıdır.

Böyle güzel yatırımların darısı da diğer köylerimize olsun. Köylerini terk edip gidenleri köylerimizi yol, içme-sulama suyu okul cami gibi yatırımlarla cazip hale getirmekten geçer.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
Teknik Destek