...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Kaymakamlığı Engelliler İçin Eğlence Programı Düzenledi

06 Aralık 2016 - 1.126 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat Kaymakamlığı Engelliler İçin Eğlence Programı Düzenledi
Şavşat Kaymakamlığı Engelliler İçin Eğlence Programı Düzenledi

Şavşat Kaymakamlığı Engelliler İçin Eğlence Programı Düzenledi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Olması Sebebiyle, İlçe Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı Öncülüğünde, Özel Eğitimli Sınıflarda Eğitim Gören Öğrenciler İçin Şavşat Evinde Eğlence Programı Düzenlendi

Programa, İlçe Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Eşi Esma Ambarcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Evran, Şube Müdürleri Soner Gögerçin ve Fatih Bilici, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Oldukça renkli geçen programda, Ciba Müzik Ekibinin eşliğinde oyunlar oynandı, şiirler okunarak şarkılar söylendi.

Programda öğrenciler birbirinden güzel yarışmalara katıldı. Yumurta yarışı, Sandalye Kapma Yarışı ve Balon Patlatma Yarışında öğrenciler doya-sıya eğlenirken, öğrencilere İlçe Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı tarafından hediyeler verildi. Programda bir konuşma yapan Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı; “Dünya Engelliler Günü’’ her yıl 3 Aralık’ta kutlanmaktadır. Ben bu günü, bir kutlamadan çok engelli vatandaşlarımızın farkına varma günü olarak görüyorum.

Ülke nüfusunun önemli bir bölümünü oluşturan engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek, bu yönde sağlıklı çalışmalar yaparak ve kalıcı çözümler üreterek bu konuya katkı sunmak, toplum olarak hepimizin görev ve sorumluluğudur.

Engelli kardeşlerimizin yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil, ailelerinin, çevrenin, toplumun, bizlerin ve kısacası tüm insanların ortak sorunudur. Toplumsal hayat içerisinde, hayatın her alanında kimseye muhtaç olmadan ha-yatlarını sürdürebilmeleri ise temel bir insan hakkıdır.

Unutmamalıyız ki; bugün sağlığı yerinde olan birçok kişi, yarın yaşlılık, hastalık ve elim bir kaza sonucu birer engelli adayı olabilir. Bizler de vatandaş olarak engelli kardeşlerimizi sadece 3 Aralık günü değil, her zaman hatırlamalı ve görüp gözetmeliyiz. Onların sıkıntı ve dertlerine çare olduğumuz müddetçe aradaki engeller kalkacak ve mutlu bir toplum meydana gelecektir.

Bu vesileyle, yaşama büyük bir azim ve umutla tutunan tüm Engelli vatandaşlarımıza saygı ve sevgilerimi sunuyor, sağlıklı ve mutlu yarınlar diliyorum’’ dedi.

Program yenilen yemeğin ardından hatıra fotoğraf çekimiyle son buldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek