...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1764 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ŞAVŞAT KAYMAKAMLIĞI AŞURE DAĞITTI

28 Ekim 2015 - 1.093 kez okunmuş
Ana Sayfa » Şavşat»ŞAVŞAT KAYMAKAMLIĞI AŞURE DAĞITTI
ŞAVŞAT KAYMAKAMLIĞI AŞURE DAĞITTI

ŞAVŞAT KAYMAKAMLIĞI AŞURE DAĞITTI

Muharrem ayı dolayısı ile Şavşat Kaymakamlığı Aşure dağıttı

Şavşat Kaymakamlığı Muharrem ayı dolayısıyla aşure yaparak Hükümet Konağı önünde vatandaşlara dağıttı.

Hükümet Konağı önünde Belediye Pasajı üstünde yaklaşık 2500 kişiye aşure dağıtıldı. Şavşat kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, “Aşure dağıtımının barış ve kardeşliğe vesile olmasını temenni ediyoruz. Muharrem ayı kutsaldır. Aşure günü, vatandaşlarımızla kucaklaştığımız ve bir arada olduğumuz önemi ve anlamı büyük bir gün. Bu paylaşımı hep birlikte yaşamaktan mutlu olduk. Aşure gününün kültürümüzde önemli bir yeri var” dedi

“Aşure tatlı tat, bir tarafta matem. Acıyı bal etmek bu işte.” diyen Mesut Gazi Ambarcı, şöyle devam etti: “Aşureyi dinlediğimizde bizi, bize anlatıyor. Geçmişimizi, bugünümüzü yarınımızı anlatıyor. Fasulye, mısır, Kayısı, ceviz, buğday bir araya gelerek, hiç biri birbirinin lezzetine karışmayarak bir zenginlik oluşturuyor. Kimsenin birbiri ile derdi yok. Tek dertleri iyi bir tat bırakmak. Aşure bu coğrafyanın özetidir. Birliğimizin, beraberliğimizin sembolüdür. Bu ne kadar birlikte yürüme imkânı olduğumuzun göstergesidir.” Dedi.

Şavşat Kaymakamlığı tarafından dağıtılan aşure ilçede halk pazarı ve yöresel ürünler pazarının kurulduğu zaman denk geldiği için köylerden gelen çok sayıda vatandaşta aşure ikramından tatlanmış oldu.

Aşurenin güzelliğini ve özelliğini çok seven vatandaşlar ilçe Kaymakamlığına ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek