...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Kaymakamı Akın, İlçe Halkının Gönlünde Taht Kurdu

20 Şubat 2022 - 30 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat Kaymakamı Akın, İlçe Halkının Gönlünde Taht Kurdu
Şavşat Kaymakamı Akın, İlçe Halkının Gönlünde Taht Kurdu

Şavşat Kaymakamı Yusuf Akın Köylerde Yol Açılma Çalışmaları Sonrası Şimdi de İlçe Esnafını Gezerek Sorunlarını Dinledi

Kaymakam Yusuf Akın, İlçe merkezindeki bazı iş yerlerini ziyaret ederek ve esnaflarla sohbet etti. Kaymakam Akın göreve başladıktan sonra vatandaşlar tarafından çalışmaları ilgiyle ve övgüyle karşılandı. Göreve başladığı günden itibaren ilçe halkı ile iç içe olan, Kaymakam Yusuf Akın, esnafı işyerlerinde ziyaret ederek hayırlı işler temennisinde bulundu. Esnaf ile çay içerek sohbet eden Kaymakam Akın, “Esnafların her zaman yanında olacaklarını belirtti. Vatandaşlarımızla her platformda bir araya gelmeye gayret edeceğiz. İnsan odaklı bir hizmet anlayışı ile kapı kapı dolaşarak ilçemizin gelişimi ve insanlarımızın mutluluğu adına çok çalışacağız” dedi.

İlçedeki sorunlarla ilgili esnafla fikir alışverişinde bulunan Yusuf Akın, her zaman halkın yanında olduğunu ve kendisinin de halkın bir parçası olduğunu vurgulayarak, “Devlet halkıyla vardır. Bizler, her zaman halkımızın yanındayız. Birebir ziyarette bulunarak, sorunlarını dinliyor, onların ilçemizle ilgili önerilerini değerlendiriyoruz. Amacımız, halkımıza her şeyin en iyisini sunarak, yanlarında olduğumuzu bilmelerini sağlamaktır. Halkımızın kapısı bizlere açık olduğu gibi, bizim de halkımıza kapımız hep açıktır, açık kalacaktır” dedi.

Kaymakam Yusuf Akın, “Köy ve mahalle sakinlerini, esnaflarımızı dinleyerek ve çözüm odaklı çalışarak sorunların üstesinden geleceğiz. İlçemiz merkezi dahil olmak üzere köylerimizde yoğun bir kar yağışı oldu. Bu süreci yine sorunsuz bir şekilde atlattık. Kimseyi aç ve açıkta bırakmadık. Yol açma çalışmalarımız aciliyet durumuna göre cenaze ve hasta olan köylerimiz başta olmak üzere önce grup yollarımızı sonrada diğer köy yollarımızı açtık. Birçok köy ve mahallelerde de çalışmalarımız sürüyor. Vatandaşlarımızın refahı, huzuru için çalışıyoruz. Covid-19 süreciyle zorluklar yaşadık ancak kontrollü dönemle birlikte sosyal ve ticari hayat az da olsa canlandı. Zor zamanlar geçirdik ama bu zor günler alınan tedbirler ile düzelme sağlandı. Hep birlikte mücadele ederek bunun üstesinden geleceğimize inancım tamdır. Kıymetli vatandaşlarımızdan tedbiri elden bırakmamalarını ve kurallara uymalarını rica ediyorum. Fırsat buldukça gerek köy ve mahallelerimizde gerekse ilçe merkezinde vatandaşlarla bir araya gelmekten mutluluk duyuyorum” dedi. Kaymakam Yusuf Akın, ekiplerin Karaköy Köyü’ndeki yol açma çalışmaları incelemelerine il Genel Meclis Üyesi Sedat Demir, Karaköy Muhtarı Sunay Karahan ve vatandaşlar eşlik etti. Kaymakam Yusuf Akın’ın ziyaretinden memnuniyet duyduklarını ifade eden esnaflar, bu süreçte alınan tedbirler ve verdiği desteklerinden dolayı Kaymakam Yusuf Akın’a teşekkürlerini ifade ettiler. Vatandaşlar, “Kaymakamı-mız nerede bir sıkıntı var ora-ya ulaşmaya çalışıyor. Sıkıntılı süreçlerde hep kaymakamımızı yanımızda gördük. En yüksek dağ köylerinde yol açma çalışmalarına katılırken de gördük bizleri her fırsatta ziyaret ettiğini de gördük. Kaymakamımızı yanımızda görmek bizleri çok mutlu ediyor. Sorunlarımızı dertlerimizi anlatmak için makama gitmemize gerek kalmıyor. Kendi işyerimizde sohbet ortamında sorunlarımızı anlatma imkanı buluyoruz. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.” Dediler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek