...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1764 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Karla Savaş Halinde

07 Ocak 2016 - 1.239 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat Karla Savaş Halinde
Şavşat Karla Savaş Halinde

Şavşat Karla Savaş Halinde

Karla Mücadele İçin Kaymakamlık ve Belediye Adeta Seferberlik İlan Etmiş Durumda

İlçemizde üç gündür aralıklarla devam eden yoğun kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor.

3 gün önce başlayan kar yağışı ilçemizde bütün köy yollarını kapattı. Şavşat Kaymakamlığı İlçe Özel İdaresine ait iş makineleri aciliyeti olan bütün köy yollarını açmaya çalışıyor.

Karla mücadele ekipleri şuana kadar ilçemize bağlı Kocabey Köyünde bir hastaya ulaştı. Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı ve İlçe Özel İdare Müdürü İbrahim Altun’dan almış olduğumuz bilgiye göre bugün ilçeye bağlı Hanlı Köyünde Sabri Demiral’a ait 2 katlı bir evde meydana gelen yangına ulaşabilmek için 2 iş makinesi bölgeye yönlendirildi. Ayrıca İlçeye bağlı Demir-kapı köyü İmamı Ahmet Kaya’ nın aniden rahatsızlanması ve kalp krizi geçirmiş olma ihtimaline karşı bir gurup iş makinesi de bu köyün yolunu açılması için yönlendirildi.  Yine İstanbul’da hayatını kaybederek ilçeye bağlı Dutlu köyüne getirilmek üzere olduğu için kapalı olan bu köyün de yolu açıldı. Kocabey köyünde rahatsızlanan bir hastaya ulaşılarak Şavşat Devlet Hastanesine getirildi.

Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı dün itibarı ile bütün köy yollarımız kar nedeni ile kapandı. 2 gündür gece gündüz yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde kapalı olan 65 köy yolundan 22’si açıldı. Ayrıca ilçede meydana gelen ve aciliyeti olan cenaze, hasta ve yangınlara ulaşmaya çalışıyoruz. Araçlarımızı buralara yönlendirdik. Şuan ilçede vatandaşımızın sıkıntı duyduğu her köye yetişmeye çalışıyoruz. Ekiplerimiz gece gündüz çalışıyorlar. İlçe merkezi ve köylerindeki bütün okullarımız 3 gün süre ile tatil edildi” Dedi.

İlçe merkezinde ise yollar Şavşat Belediyesi iş makineleri tarafından bütün ana arteller ve mahalle yolları açıldı.

Ayrıca Şavşat Ardahan Karayolu ise 3 gündür yoğun kar yağışı nedeni ile kapalı durumda. Yolun açılması için kar yağışının geri alması beklenmektedir.

Ayrıca Şavşat’a bağlı 42 köy yolu tamamen ulaşıma kapalı olup diğer köylere de ulaşım güçlükle sağlanmaktadır. İlçeyle yol bağlantısı kesilen köylerden şu ana kadar herhangi bir olumsuzluğun yaşanılmadığı bildirildi.

Şehir merkezinde ise Belediye görevlileri bütün cadde ve sokak yollarının tamamını kısa bir süre içerisinde ulaşıma açmayı başardı.

Bazı vatandaşlarda kardan mahsur kalan araçlarını bulundukları yerden çıkarmak için küreklerle kendi imkânlarını kullandılar.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : ,
TemaFabrika
Teknik Destek