...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Kadın Derneği Şiir Dinletisi Düzenledi

24 Nisan 2018 - 1.185 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat Kadın Derneği Şiir Dinletisi Düzenledi
Şavşat Kadın Derneği Şiir Dinletisi Düzenledi

Şavşat Kadın Derneği Şiir Dinletisi Düzenledi

ŞAVKADER (Şavşat Kadın Derneği), Ülkü Ulusoy Kadın Yaşam Merkezinde Şiir Dinletisi Düzenledi

18 Nisan 2018 Çarşamba günü Şavşat Kadın Derneği tarafından Şavşat Ülkü Ulusoy Kadın Yaşam Merkezinde şiir dinletisi düzenlendi.

Şavşat Kadın Derneği üyelerinin birbirinden güzel şiirleri seslendirdiği geceye; Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Şavşat Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Gürol Köroğlu, Şavşat Müftüsü İrfan Şafak, Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Arslan, Belediye Meclis üyeleri, Şavşat Kadın Derneği Başkam Fatma Acar Çelik ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gecede bir konuşma yapan Fatma Acar Çelik; “O çok özlediğimiz ancak çocuklarımıza yaşatamadığımız günlere özlemle merhaba. Biz çocukken özü saygı, yüreği sevgi dolu yardım sever insanlar vardı, öyle ki pişirdiği aşı kokusunun ulaştığı yerlere kadar paylaşan … Bireysellik yoktu birlik vardı, beraberlik vardı. Değerlerimize değer katan bir yaşantımız vardı. Her akşam farklı bir evde toplanıp anlattıkları hikayelerle, şiirlerle, gazellerle yaptıkları sohbetlerle hayallerimizi süsleyen büyüklerimiz vardı. Sanallıktan uzak duygularımızı resmeden jest, mimik ve beden dilimiz vardı. Şimdilerde herkes çok yoğun, yorgun ve tahammül-süz başkalarına değil sadece kendimize ayıramadığımız vakitlerden olsa gerek. Gelin öz-veriyle hazırlanmış bu geceyi kendimize ayıralım, kalbimizin, ruhumuzun derinliklerine özlediğimiz yolculuğu yapalım. Dertlerimizi, kederlerimizi, omuzlarımızdaki o ağır yükleri bir kenara bırakıp şiirin ve müziğin ritmi ile kendimizi bulalım.” dedi. Özlem Özdemir Aydın, Mevlana’nın yazdığı “Etme” adlı şiiri Filiz Özcan, Can Yücel’in yazdığı “Eğer” adlı şiiri Serap Albay Kör, Mevlana’nın yazdığı “Ey Aşk Yolunun Yolcusu” adlı şiiri Fatma Acar Çelik tarafından seslendirildi.

Gecenin sonunda ise CİBA Müzik eşliğinde Şavşat Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Kader Temiz tarafından türküler söylendi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek