...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Kadın Derneği (ŞAVKADER) İlk Tanıtım Toplantısını Yaptı

07 Mart 2017 - 2.102 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat Kadın Derneği (ŞAVKADER) İlk Tanıtım Toplantısını Yaptı
Şavşat Kadın Derneği (ŞAVKADER) İlk Tanıtım Toplantısını Yaptı

Şavşat Kadın Derneği (ŞAVKADER) İlk Tanıtım Toplantısını Yaptı

İlçemizde Kurulan Kadın Derneği İlk Tanıtım Toplantısını Kadın Esnaflarının Katılımıyla Gerçekleştirdi

Kadına özgür birey bilinci vererek, özgüven kazandırmak, toplum içinde sosyalleşmesini sağlamak kurs, seminer, konferans, çalıştay ve panel gibi eğitim çalışmaları düzenlemek, iktisadi, ticari ve sanayi işletmeleri kurmak ve işletmek, üyeler arasında beşeri münasebetlerin geliştirilmesi ve devam ettirilmesi için yemekli toplantılar, konser, balo, tiyatro, sergi, spor gezi ve eğlenceli etkinlikler düzenlemek ve üyelerin bu tür etkinliklerden yararlanmalarını sağlamak, tanın il müdürlüğü iş birliği ile eko organik tarım ürünleri üretimi ve pazarlamasını yapmak. Uluslararası faaliyette bulunmak, yurt dı­şındaki demek veya kuruluşlara üye olmak ve bu kuruluşlarla ortak çalışmalar yapmak veya yardımlaşmak, el sanatları üretimi ve pazarlamasını yapmak, gerekli görülen yerlerde temsilcilikler açmak, faaliyetlerinde halk eğitim merkezi ile Şavşat Belediyesi ile işbirliği yapmak amacıyla kurulan Şavşat Kadın Derneği (ŞAVKADER) ilk tanıtım toplantısını yaptı.

Tanıtım Toplantısı 26 Şubat 2017 Pazar günü Ülkü Ulusoy Kadın Yaşam Merkezinde yapıldı. Toplantıya Şavşat Kadın Derneği Başkanı Fatma Acar Çelik, Başkan Yardımcısı Filiz Özcan, İlçemiz Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı’nın eşi Esma Ambarcı, demek kurucu üyeleri ve bayan esnaflar katıldı.

Fatma Acar Çelik; “Şavşat Kadın Derne2i’nin önceli2i Kadın Özgür Birey Bilinci Vererek Özgüven Kazandırmaktır”

Toplantıda bir konuşma yapan Şavşat Kadın Derneği Başkanı Fatma Acar Çelik; “Öncelikle Şavşat Kadın Derneği olarak amaçlarımız kadına özgür birey bilinci vererek özgüven kazandırmak, toplum içerisinde sosyalleşmesini sağlamak. Kurs seminer konferans ve çalıştay gibi eğitim çalışmaları düzenlemek. El sanatları üretimi ve pazarlamasını yapmak. Yöresel ürünlerimizin üretimine teşvik etmek ve pazarlamasını yapmak. Bunu yaparken Tarım il ve ilçe Müdürlükleriyle iş birliği yapmak faaliyetlerinde Şavşat Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi İl işbirliği yapmak.

Burada bizlere düşen proje üretmek, bütün kapıları çalmak birlik olmak, beraber olmak kurduğumuz güçlü ekibe daha nicelerini katmak. Dayanışma ruhunu şehirde veya köyde hanımlara yaymak meziyeti olana yardımcı olmak olmayana meziyet kazandırmak. Şavşat kadını zaten çalışkan insandır, üretmeyi sever bize düşen bilinçli bir üretim ağı oluşturmak ve bu ürünleri pazara dönüştürmek.

Ayrıca başta Kadın Yaşam Merkezini ilçemize kazandıran Ülkü Ulusoy hanımefendiye, dönemin Kaymakamı Cemil Sarıoğlu’na, Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı ‘ya, Belediye Başkanımız Ahmet Sinan Öztürk ‘e Dr. Yavuz Akaltun’a ve emeği geçen bütün herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Filiz Özcan; “Derneğimizin Kurulmasında İyi Bir Başlangıç, Yarı Yarıya Başarı Demektir”

Şavşat Kadın Derneği Başkan Yardımcısı Filiz Özcan ise yaptığı konuşmada; “Dünyada sayısı 21 O, Ülkemizde ise 14 olan seçilmiş sakin şehir kentlerinden biri olan Şavşat’ta yaşama şansına sahipsiniz. Markalı memleketimiz de sizler de çok değerlisiniz.

Şavşat’ta doğduk, toprağımız ve karnımızın doyduğu yer burası. Aslında her birimiz işimizi yaparken bu ilçeye hizmet ediyoruz. Bu nedenle sizlerden alacağımız fikir ve öneriler doğrultusunda harekete geçmek için buradayız. Çalışanlar kötülük düşünmeye vakit bulamazlar. Demek ki hepimiz iyi insanız ve bu yolda devam ediyoruz. Çünkü güzel düşünmek ibadet sayılır.

Her biriniz kadın girişimcisiniz. Özgüveni yüksek kadınlarsınız. Biz kadınlar olarak kendi değerimizi bilmeliyiz. El ele verirsek başaracağımız hiç bir iş olmayacağı gibi önümüzü de kimsenin kesemeyeceğini bilmeliyiz. Derneğimiz faaliyetleri kapsamın da ortak alacağımız kararlarla eğitim, üretim, sosyal projeler kapsamında birçok faaliyeti gerçekleştirebiliriz. Hep birlikte güzel bir yoldayız. İyi bir başlangıç, yarı yarıya başarı demektir.

İlçedeki tüm kadınların desteği ile kadın derneği çatısı altında yapacağımız tüm çalışmaların biz kadınlara yansıması dolaylı olarak geleceğimizin teminatı çocuklarımızı olumlu yönde etkileyecektir.

Turizm ilçesi olma yolunda ilerlerken tarihi, coğrafyası, doğası ve kültürel altyapısına kadınlar tarafından üretilecek ürünleri de katarak ilçemizi hep beraber geleceğe hazırlayabiliriz.

Değerli girişimciler bizlere sunulmuş bu merkezi iyi değerlendirmemiz lazım. Kadın yaşam merkezinde üreteceklerimiz ile Şavşat Kadın Derneği markasını kullanarak kendi pazarımızı oluşturabiliriz. Pazardan elde edeceğimiz gelirler her bir eve ekonomik girdi sağlar.

Yine bu merkezde psikolojimizi olumsuz etkileyen diziler ve evlenme programlarını izlemekten vazgeçerek zamanımızı olumlu yönde harcayarak birçok konuda bilgilendirme toplantıları yapabiliriz.

Kadın yaşam merkezi de, kadın derneği de Şavşat’ımızın tüm kadınlarınındır. İsteyen her kadın bu merkezi kullanabilir, derneğe üye olabilir. Yeter ki isteyelim. Gerekeni yaparsak kadınlar olarak güce sahip oluruz.

Davetiyeler de gördüğünüz gibi sadece Cittaslow logosu vardı. ŞAVKADER Hiçbir kuruluşa bağlı değildir. Ancak yapacağımız çalışmalarda zaman zaman Belediyeden, Kaymakamlıktan ve Sivil Toplum Kuruluşlarından destek almamız gerekecektir.

Dernek faaliyetlerini yürüteceğimiz şu anda bulunduğumuz bu merkezi ilçemiz kadınlarına kazandıran ve hizmetine sunan Şavşat’ımızın değerli Kaymakamları Sayın Cemil Sarıoğlu ve Mesut Gazi Ambarcı ‘ya, Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Sinan Öztürk’e, Dr.Yavuz Akaltun ‘a, Meclis Üyelerimize, Hayırsever Ülkü Ulusoy teyzemize ve tüm emeği geçenlere sonsuz minnettarız. İlçenin tüm kadınları adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Faydalı çalışmalarda buluşmak dileği ile katılımlarınız için teşekkür ediyor aktif olarak çalışmak isteyenleri derneğe üye olmaya bekliyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından dernek yöneticileri katılımcıların sorula­rını cevaplandırdı. Toplantı dernek tarafından düzenlenen eğlence ile sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek