...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat’ta İstiklal Marşı’nın Kabulünün 95.Yılı Kutlandı

16 Mart 2016 - 1.372 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»Şavşat’ta İstiklal Marşı’nın Kabulünün 95.Yılı Kutlandı
Şavşat’ta İstiklal Marşı’nın Kabulünün 95.Yılı Kutlandı

Şavşat’ta İstiklal Marşı’nın Kabulünün 95.Yılı Kutlandı

Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy, Ölümünün 80. Yıldönümünde Anılırken, İstiklal Marşı’nın Kabulünün 95. Yıldönümü Şavşat’ta Düzenlenen Törenle Kutlandı

Vatan şairi Mehmet Akif Ersoy, ölümünün 80. yıl dönümü anılırken, İstiklal Marşı’nın kabulünün 95. yıldönümü Şavşat’ta düzenlenen törenle kutlandı.

Şavşat Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan program öğrenciler tarafından ortaya konuldu.

Şavşat Çok Programlı Anadolu Lisesinin Konferans Salonunda yapılan etkinliklere Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı, Garnizon Komutanı Per. Ütğm. Kayhan Sercan Haklı, Belediye Başkanı Vekili Oktay Yılmaz, İlçe Emniyet Amir V. Bünyamin Şeker, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Yokuş, Şube Müdürleri Soner Gögerçin ve Fatih Bilici, Özel İdare Müdürü İbrahim Altun, İlçe Müftüsü İdris Yavuzyiğit, Nüfus Müdürü Nuran Subaşı, Malmüdürü Cengiz Alper, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Sunuculuğunu Öğretmen Sibel Gökçe’nin yaptığı program, İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşu ile başladı. Daha sonra Şavşat Çok Programlı Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Gürel Aşık günün anlam ve önemi ile ilgili “Mehmet Akif Ersoy’un hayatı”nı anlatan bir konuşma yaptı.

“ALLAH, BU MİLLETE BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN”

İstiklal Marşı’nın Türk milletinin imkansızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın bir simgesi olduğunu aktaran Öğretmen Gürel Aşık, Mehmet Akif’in bu durumu milli marşın dizelerinde güçlü bir şekilde ifade ettiğini belirtti. İstiklal Marşı’nı parayla satmayı kendine ve vatanına bir ihanet olarak kabul eden Mehmet Akif’in, milli marşı kaleme alış hikayesini dinleyen öğrenciler Ersoy ‘un hayat hikayesi karşısında duygu dolu anlar yaşarken; Mehmet Akif Ersoy’un hafızalara kazınan “Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” sözüyle sona erdi.

Öğrencilerin Oratoryo Gösterisi Büyük Beğeni Aldı

Şavşat Çok Programlı Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Metehan Durmuş ve öğrencilerinin hazırladığı “İstiklal Marşı’nın Kabulü” ile ilgili oratoryo gösterisi sunuldu. Oratoryo gösterisi davetliler tarafından büyük beğeni kazandı.

Program, Müzik Öğretmeni Özgür Şahin ve öğrencilerinin hazırladığı müzik dinletisi ile sona erdi.

Haber- Fotoğraf: Caner Altunkaya

Kaynak: Şavşat’ın Sesi

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek