...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 1649 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat İlçe Merkezinde Korkutan Yangın

11 Nisan 2017 - 1.170 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat İlçe Merkezinde Korkutan Yangın
Şavşat İlçe Merkezinde Korkutan Yangın

Şavşat İlçe Merkezinde Korkutan Yangın

İlçemizde Meydana Gelen Yangında Vatandaşlar Korku Dolu Anlar Yaşadı

İlçemizde Çıkan Yangın 8 Nisan 2017 Cumartesi Günü Saat 14.00 Suların da Yeniköy Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Ağaçlı Sokak’ta Bulunan İsmail Hakkı Tokdemir’e Ait Binada Meydana Geldi.

Yangın, saat 14.00 sularında Yeniköy Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Ağaçlı Sokak’ta bulunan İsmail Hakkı Tokdemir’e ait olduğu bildirilen iki katlı ahşap binada başladı. Sokak sakinlerinin Şavşat Belediyesi İtfaiyesi’ne haber vermesi üzerine Şavşat Belediyesi İtfaiye ekibi ve gönüllü İtfaiyecileri en kısa zamanda olay yerine ulaştı.

Kısa zamanda evin ahşap olması ve rüzgârında etkisi ile büyüyen yangına müdahale eden itfaiye ekibi, gönüllü itfaiyeciler ve Şavşat halkı yaklaşık 1 saatlik yoğun çalışmanın ardından yangını kontrol altına aldılar.

Başkan Öztürk, Yangın Söndürme Çalışmalarını Bizzat Kendisi Yönlendirdi

Yangı başladığında olay yerine giden Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk yangın söndürme çalışmalarını sevk ve idare ederken kendisinin de itfaiye erleri ile birlikte bizzat yangın söndürme hortumunu tutması kancalar ile çalışması görenlerin ve Şavşat halkının beğenisini kazandı.

Yangının başladığı andan itibaren olay yerinde ekiplerle birlikte çalışan Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk: “Çevre yolundaki çalışmaları incelemek üzere yeni terminal alanının karşısındaki bölgedeyken yoğun dumanı fark ettim. Dumanın çıktığı alana ulaşmak için hemen Ağaçlı Sokak’a ulaştım. Olay yerine ulaştığımda itfaiyemizde yangın söndürme çalışmalarına başlamıştı. Destek olması açısından Orman İşletmesi’nden de arasözü istedik. O da hemen yangına müdahale etmek üzere sokağa geldi. Ekiplerin yoğun çalışmaları üzerine çok şükür yangın kontrol altına alındı. Bina çok eski bir bina olduğu için içinde ya-şayan kimse yoktu. Gün boyu soğutma çalışmalarımız devam edecek. Olay yeri inceleme de yangının çıktığı alanda incelemelerini yaptıktan sonra yangının çıkış nedeni de tam olarak belli olacaktır. Bina büyük oran da zarar görse de yangının çevre binalara sıçramadan kontrol altına alınması en büyük tesellimiz. Yangının söndürülmesin de yoğun çaba harcayan itfaiye ekibimize, gönüllü itfaiyecilerimize, Orman İşletmesi ekibi-ne ve ilçemiz halkına çok teşekkür ediyorum. Geçmiş ol-sun, inşallah bir daha böyle bir yangınla karşılaşmayız. İlçemiz de bu tür ahşap binalarla ilgili almış olduğumuz bazı kararlar var. Bunları en acil bir şekilde devreye sokacağız. ” dedi.

İlçe Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı’da yangın alanında incelemelerde bulunarak bilgi aldı.

Binadaki yangın tamamen söndürülürken soğutma çalışmalarının gün boyu devam edileceği bildirildi.

Yangında can kaybı yaşanmazken 2 katlı ahşap bina kullanılmaz hale geldi.

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek