...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1764 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Halk Eğitim Merkezi Ve Aso Müdürlüğünce Açılan Aşçı Çırağı Kursu Sona Erdi

05 Mart 2016 - 1.623 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»Şavşat Halk Eğitim Merkezi Ve Aso Müdürlüğünce Açılan Aşçı Çırağı Kursu Sona Erdi
Şavşat Halk Eğitim Merkezi Ve Aso Müdürlüğünce Açılan Aşçı Çırağı Kursu Sona Erdi

Şavşat Halk Eğitim Merkezi Ve Aso Müdürlüğünce Açılan Aşçı Çırağı Kursu Sona Erdi

272 Saatlik Kursu Tamamlayan 16 Aşçı Çırağı Belgelerini Aldı.

Şavşat Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından açılan Aşçı Çırağı kursu 30 Kasım 2015 tarihinde başladı. Yaklaşık 3 ay süren kurs 29 Şubat 2016 tarihinde sona erdi.

Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre aşçı çırağı kursuna 29 kişinin başvurduğunu ve bu kursiyerlerden 16’sı, 272 saatlik teorik ve pratik eğitimlerini tamamladıkları öğrenildi.

Şavşat Öğretmen Evi’nde kursiyerlerin hazırlamış oldukları yemeğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Yokuş, Şavşat Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü İsa YILMAZ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve kursiyerler katıldı.

Kursiyerler Öğretmen Evi’nde Yemek Verdi

Usta öğretici Kenan ATABEK tarafından verilen aşçılık kursunda başarılı olan 16 kursiyer 29 Şubat 2016 Pazartesi günü Şavşat Öğretmen Evi’nde kendileri tarafından hazırlanan yemek ve tatlıları gelen davetlilere sundular. Yenilen yemeğin ardından Şavşat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin YOKUŞ bir konuşma yaptı. Yokuş konuşmasında; “Kurslarımızda amaçlarımız halkımızın ve kursiyerlerimizin meslek edinmelerine yardımcı olmaktır. Bu kursun üst seviyesi olan aşçı yardımcısı kursunu da açmak istiyoruz. Temel amacımız halkımızın taleplerine imkanlar ölçüsünde cevap vererek mesleki beceri ve seviyelerini yükseltmektir.” Dedi.

 Şavşat Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü İsa YILMAZ Kurslarla İlgili Açıklama Yaptı

Şavşat Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü İsa YILMAZ yaptığı konuşmasında açılan kurslarla ilgili bilgi vererek “Aşçı çırağı kursu, 2015-2016 eğitim öğretim yılında kurumumuz bünyesinde açılan toplam 40 adet kurstan birisidir. Kurum olarak halkımızın talepleri ve imkanlarımız doğrultusunda modüler programlarda bulunan tüm kursları açmak amacındayız. Çünkü bizler bağımlıkla mücadele, AFAD kişisel gelişim ve eğitim, okuma yazma kursları, üniversiteye hazırlık kursları, KPSS kursları, arıcılık, kilim vb kursları açmaktayız. Aşçı çırağı kursu da mesleki teknik kurs kategorisinde yer almaktadır. 30 Kasım 2015 tarihinde başlamış olup 29 Şubat 2016 tarihinde tamamlanmıştır. Kursumuza 29 kişi başvurmuş kursumuz 16 kursiyerin başarılı olup belgeleri almaya hak kazanmasıyla tamamlanmıştır. Kursumuz toplamda 272 saatlik teorik ve pratik eğitimi kapsamaktadır” Dedi.

Şavşat Öğretmen Evi’nde kursiyerlerin hazırladığı ve sunduğu yemeğin ardından başarılı olan 16 kursiyere belgeleri verildi. Belge töreninin ardından program hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

 

Haber: Caner ALTUNKAYA

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek