...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1780 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Gençlik Spor Kulübü, Maçlarını Ardanuç’ta Oynayacak

20 Aralık 2022 - 47 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat Gençlik Spor Kulübü, Maçlarını Ardanuç’ta Oynayacak
Şavşat Gençlik Spor Kulübü, Maçlarını Ardanuç’ta Oynayacak

Şavşat Gençlik Spor Kulübü, İlçede Futbol Sahası Olmadığı İçin Maçlarını 75 Kilometre Uzaklıktaki Ardanuç’ta Oynayacak

18 yıl aradan sonra 2. Amatör Lig’de mücadele vermeye hazırlanan Şavşat Gençlik Spor Kulübü, ilçede futbol sahası olmadığı için maçlarını 75 ki-lometre uzaklıktaki Ardanuç ilçesinde oynayacak. Şavşat Gençlik Spor Kulübü Başkanı Özer Demirci, “Yetkililerden talebim, Şavşat’ta spor yapan gençler için futbol sahasının yapılması” dedi.

Amatör Futbol Ligi’nde yeni sezon aralık ayında başlayacak. Ligde mücadele edecek takımlar hazırlık maçları başladı. 18 yıl aradan sonra 2. Amatör Lig’de mücadele verecek olan Şavşat Gençlik Spor Kulübü, ilçede futbol sahası olmadığı için hazırlık maçını Ardanuç Spor’un sahasında, Ardanuç Spor’la yaptı.

Şavşat Gençlik Spor Kulübü Başkanı Özer Demirci, “Şavşat Gençlik Spor Kulübü 1985’te kuruldu. Stadı olmamasına rağmen bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Stadımız olmamasından ötürü Ardanuç Spor, sağ olsun sahasını bize tahsis etti. En son biz, 2004’te amatörde oynadık. 2004’ten sonra bu sene oynamayı düşünüyoruz. Son bir yıla kadar maddi sıkıntılar yüzünden hiçbir şey yapamadık ama son bir yıldır amatörde oynamaya karar verdik” dedi.

ARDANUÇ’A GELİP GİTMEK MASRAFLI OLACAK

Demirci, sözlerini şöyle sürdürdü: “Doğal olarak maddi sıkıntılarımız devam ediyor. Futbol sahamız olmadığından, Ardanuç’a gelip burada maçlarımızı yapmaya çalışacağız. Ardanuç’a gelip gitmek de bizlere masraflı olacak. Şavşat’ın 64 köyü var, toplamda 40 bin nüfuslu bir ilçeyiz. Doğal güzelliğiyle, doğa turizmiyle tanınır ilçemiz. Yine de tekrara düşecek ama futbol oynayacak bir sahamız yok. Yetkililerden talebim, Şavşat’ta spor yapan gençler için futbol sahasının yapılması. Bize sahasını açan Ardanuç Spor Kulübü’ne de teşekkür ediyorum.”

YERİ GELİYOR BİR TANE TOPLA İDMAN YAPABİLİYORUZ

Şavşat Gençlik Spor Ku-lübü takım kaptanı Emrah İkinci ise şunları söyledi:
“ Ş avşat Spor Kulübü 1985 yı-lında kuruldu. O günden bugü-ne, iki sezon futbolun ardından 30 yıl ara verildi. Sahamızın olmaması, maddi şartların ye-tersiz olması, gençlerimizi farklı noktalara yönelttiği gibi gençlerimizin de ilçeden göç etmesine neden oldu. Bu süreç, futbol takımımızın gelişimini de olumsuz etkiledi. Biz, bu sene Şavşat Spor olarak tekrar-dan amatör kümede mücadele etmek istiyoruz. Yalnız takımı-mızda bazı olumsuzluklar var. Maalesef stadımız yok, forma-mız yok. Yeri geliyor bir tane topla idman yapabiliyoruz. Ko-şularımızı şehir merkezinin dı-şında bir yerde yapmaya çalışı-yoruz. Saha olarak halı sahayı kullanıyoruz. Yani aktif olarak futbol oynayabilecek genç kap-asitemiz yüksek bir ilçe olması-na rağmen, bütün bu saydığım olumsuzluklar sebebiyle bu gençlerden faydalanamıyoruz.”

75 KM YOL GELİP-GİDEN ARKADAŞLARIMIZIN STATLARI YOK

Ardanuç Spor Kulübü Başkanı Aykut Sadıkoğlu’da “Bugün sezon öncesi müsabaka dönemine geçtik ve iki ev sahi-bi takımı diyebileceğim Arda-nuç Spor ve Şavşat Spor’un ha-zırlık maçında buradayız. Şav-şat Spor için özellikle vurgula-mak istiyorum, ev sahibi dedi-ğim Ardanuç Spor’un stadında oynuyor. 75 kilometre gelip giden arkadaşlarımızın statları yok. Her ne kadar sahamızı aç-sak da bir nevi deplasman mas-rafı olarak yine aynı kalem bu-rada da yazılıyor. Diğer ilçelere gitmekle Ardanuç’a gelmeleri arasında çok büyük fark yok. Ben, bu konunun değerlendiril-mesi istiyorum. Burada harca-nan emek var. Özer Başkanı-mın çalışmaları var. Şavşat’ta-ki ilçe futbol sahasının olma-masının yansımasıdır bu. Bu-radan yetkilileri, saha konusun-da çalışmaya davet ediyoruz.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler : ,
TemaFabrika
Teknik Destek