...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1719 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Evi’nin Çevre Düzeni Yenilendi

14 Kasım 2016 - 2.331 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat Evi’nin Çevre Düzeni Yenilendi
Şavşat Evi’nin Çevre Düzeni Yenilendi

Şavşat Evi’nin Çevre Düzeni Yenilendi

2012 Yılında Yöre Mimarisine Uygun Olarak Yapılan Şavşat Evi’nin Çevre Düzeni Yenilendi

Kaybolmakta olan Şavşat Evlerini gelecek nesillere aktarmak amacı ile Şavşat Kaymakamlığı ve Şavşat Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafın-dan 2012 yılında yapılan Şavşat Evi’nin çevre düzeni yapılan değişikliklerle dikkat çekiyor.

İlçemiz Yavuzköyünde 2012 yılında yapımı tamamlanan Şavşat Evi ilçemize bağlı Cevizli köyündeki yaklaşık 200 yıllık tarihi olan Şavşat Evi’n den örnek alınarak tasarlanmıştı.

Mimari yapısı ile tasarlanan Şavşat Evi birçok ünlü isimleri de konuk etti. Dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü, Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nu, birçok bakanı, ünlü sinema sanatçısı Kadir İnanır’ı, ünlü sunucu ve oyuncu Kenan Işık’ı ve birçok bürokratı misafir eden Şavşat Evi şimdide yeni çevre düzeniyle, yapılan değişikliklerle misafirlerini bekliyor.

Şavşat Evi’nin beton olan alanlar Köprülü köyünden sökülen çimlerle yeşillendirildi.

Şavşat Kaymakamlığı, Şavşat Köylülere Hizmet Götürme Birliği ve İlçe Özel İdare Müdürlüğünün katkıları ve özverili çalışmalarıyla Şavşat Evi’nde ki yenilikler göz doldurdu.

Şavşat Evi’nin beton olan alanlar Köprülü köyünden sökülen çimlerle yeşillendirildi. Açık alanda oturmak isteyenler için 3 adet kamelya yapıldığı, çocukların oyun oynayabilmesi için çocuk oyun parkının kurulduğu,  Şavşat Evi’nin etrafına yaklaşık 200 m3 taş duvarının yapıldığı, Şavşat Evi, Devlet Konuk Evi ve kamelyalar etrafına ahşap çitin yapıldığı ve Şavşat Evi’nin etrafına 24.000 adet parke taşı nakledilip ve işlendiği öğrenildi.

Şavşat Evi’ne gelen misafirler ise yapılan çevre düzenindeki yeniliklerden dolayı Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı’ya ve Şavşat Özel İdare Müdürü İbrahim Altun’a ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek