...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1653 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Genel Kurulu Yapıldı

15 Mart 2018 - 862 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Genel Kurulu Yapıldı
Şavşat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Genel Kurulu Yapıldı

Şavşat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Genel Kurulu Yapıldı

Kongrede Dört Dönem Şavşat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı Yapan Ercüment Köksoy Yeniden Başkan Seçilerek Güven Tazeledi

Şavşat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Genel Kurulu 1 Mart 2018 Perşembe Günü Şavşat Güzelleştirme Derneği Lokalinde Yapıldı.

Kongreye TESK Yönetim Kurulu üyesi ve Artvin Birlik Başkanı Demirhan Elçin, Artvin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu üyeleri Hakkı Seyhan, Kadir Küçükay, Ardanuç Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdem Sarıçiçek, CHP İl  Genel Meclis Üyesi Ertan Turan,  Şavşat Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi Başkanı Orhan Aksakal, Belediye Meclis Üyesi Naşit Aydın ve oda üyeleri katıldı.

Kongrede verilen önerge   ile divan başkalığına Demirhan Elçin, yardımcılıklarına da Hakkı Seyhan, Kadir Küçükay, Erdem Sarıçiçek, Orhan Aksakal seçildiler. Saygı duru-şu ve ardından İstiklal marşının okunması ile başlayan kongrede geçmiş dönem Yönetim Kurulu faaliyet ve mali raporlarını Oda Genel Sekreteri Özdemir Parlak tarafından okundu ve ardından yapılan oylama ile raporlar ibra edildi. Gelecek döneme ilişkin çalışma raporu ve tahmini bütçeden üyelerin oyları ile ibra edildikten sonra gündemdeki maddelerde tek tek görüşülerek kongreye katılan üyeler tarafından kabul edildi.

Kongrede adaylığını açıklayan Selçuk Yeni bir konuşma yaptı. Yeni; konuşmasın da şunları söyledi. “En büyük yenilik değişimle başlar. Şimdi bir kongremiz var ilçemiz için esnaflarımız için hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. Adaylık sürecinde esnaf arkadaşlarımı ziyaret ettim. Yaptığımız sohbetlerde hemen hemen herkesin kefillik ve kredi sıkıntısı olduğunu gördüm. Esnaflara bakıyorsun cebini açıyor 3-5 tane kredi kartı var, esnaflarımızın bu kredi kartlarından kurtarmak için bir proje üzerin de çalıştık. Esnaf kart diye bir proje geliştirebiliriz. Burada iki tane devlet bankamız var bir çokta özel banka var. Bunların herhangi birisiyle anlaşılarak faizi düşük, taksitli bir esnaf kart projesini düşündük. Ben 27 senedir esnafım yermek için eleştirmek için demiyorum ama bugüne kadar bir araya toplanıp gelmemişiz. Aslında zaman zaman bir araya gelmek gerek. Daha öncede söylediğim gibi Şavşat küçük bir yer hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için olamadıkça burada hiç bir şey olmaz, hiç bir şeyi başaramayız arkadaşlar. Onun için ne yapa-cağız tek yürek tek yumruk olacağız. Bunu da nasıl başaracağız bir araya gelerek başarırız. Seçim sonucu ne olursa olsun kazanan Şavşat olsun.” dedi.

Şavşat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı ve   yeni dönem de de aday olan Ercüment Köksoy bir konuşma yaptı. Köksoy konuşmasında; “Değerli esnaf arkadaşlarım hepinizin bildiği üzere çok eskiden beri esnaflık yapan bir ailenin çocuğuyum. Bugüne kadar bu ulvi görevi tarafıma ve yönetimime tevdi etmiş olmanız sebebiyle hiçbir ücret almadan, herhangi bir menfaat temin etmedim ayrıca koltuk sevdalısı olmadığımı sadece ve sadece esnaf arkadaşlarıma hizmet etme anlayışından kaynaklandığı hepinizce malumdur. Bizlere vermiş olduğunuz sorumluluk gereği üst kuruluşumuz olan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile uyum içerisinde çalıştık. Bundan dolayı-dır ki almış olduğumuz başarıların Şavşat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı olarak şahsım, Artvin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği’nin Yönetim Kurulu üyeliğine seçildim. Bu görevi tarafıma yeniden tevdi etmeniz halinde esnaf odası olarak öncelikli hedeflerimizin başında odamızın mülki olacak bir hizmet binasını esnaflarımıza kazandırmak en büyük arzu ve isteğimdir.

Bizler Şavşatlı olarak hepimiz birbirimizin iyi ve kötü günlerinde birlikte olmasını bilen insanlarız. Sizler beni bilir tanırsınız, doğruyu yanlışı bilen insanlar olarak en doğru kararı sizlerin vereceğini biliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür eder saygılar sunarım. ” dedi.

Kongrede yapılan konuşmaların ardından seçime geçildi. Yapılan seçim sonucunda 264 üye oy kullandı.  Selçuk Yeni 87 üyenin oyunu alırken, Ercüment Köksoy ise 167 oy aldı. 10 oy ise geçersiz sayıldı.

Buna göre Şavşat Esnaf ve Sanatkarlar Odasının mevcut başkanı Ercümet Köksoy yeniden başkan seçilerek üyeler tarafından güven tazeledi. Yönetim Kurulu asil üyeliklerine Mehtap Dursun, Erdal Tekin, Erhan Yılmazlar, Fikret Köse, Ersin Atabek, Süleyman Demirci, Denetleme Kurulu asil üyeliklerine ise Cihangir Akaltun, İbrahim Özbek, Hamit Yılmaz seçildiler.

Haber: Erdoğan KÖR

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek