Dolar : Alış : 5.5714 / Satış : 5.5814
Euro : Alış : 6.2122 / Satış : 6.2234
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin31°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 1494 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefaket Kooperatifi Olağanüstü Genel Kurulunu Yaptı

27 Mart 2017 - 889 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefaket Kooperatifi Olağanüstü Genel Kurulunu Yaptı
Şavşat Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefaket Kooperatifi Olağanüstü Genel Kurulunu Yaptı

Şavşat Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefaket Kooperatifi Olağanüstü Genel Kurulunu Yaptı

Başkan Orhan AKSAKAL Güven Tazeledi

Şavşat Esnaf Ve Sanatkârlar Kredi Kooperatifinin Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı 18 Mart 2017 Cumartesi Günü Yapıldı

Yeni yönetim ve denetleme kurulunun da seçileceği genel kurula tek aday olarak giren mevcut başkan Orhan Aksakal Şavşat Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kooperatifinin yeniden başkanı seçilerek güven tazeledi.

Toplantıya Artvin Halk Bankası Müdürü Sevgi Yaprak, Rize-Artvin Bölgesi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Birliği Başkanı Tahsin Bekar, Şavşat Halk Bankası Müdürü Mevlana Uğur Taşkın, Rize Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi Başkanı Güven Aksoy, CHP İl Genel Meclis Üyesi Ertan Turan, Şavşat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ercüment Köksoy, Şavşat Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ömer Ural ve esnaflar katıldı.

Krediler Banka Kredilerine Göre Yüzde 100 Oranında Avantajlı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrede başkan Orhan Aksakal bir konuşma yaptı. Aksakal, Kooperatifin sağladığı düşük faizli kredilerin piyasa koşullarına göre çok avantajlı olduğunu belirtti.

Aksakal; “Kooperatifimizin sağladığı krediler banka kredilerine göre yüzde 100 oranında daha avantajlı. Bu nedenle de esnaf ve sanatkârlarımızdan büyük oranda talep alıyoruz. Hem ödeme koşulları hem de faiz oranları ile çok uygun olan kredilerden Şavşat’ta ki esnaflarımız faydalanmaktadır. 25 bin TL’ye kadar 0,4’ den 25 bin TL’den 100 bin TL’ye kadar 0,5 faiz oranıyla kredilerimiz kullanılmaktadır.” dedi.

Kooperatifin mali durumu hakkında da bilgiler veren Başkan Orhan Aksakal, “Yaklaşık 11 yıldır başkanlığını yaptığım Şavşat Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin borcu ve açılan davası yoktur. Takip oranımız %4’dür. Artvin-Rize Bölgesinde takip ve kar açısından üçüncü sıra da yer almaktayız. Esnafımıza kredilerimiz yılın her ayında açıktır. Kredi kullanmak iste-yen esnaf arkadaşlarımız kooperatifimize başvurarak kredi başvurusunda bulunabilirler. Ben şahsım ve yönetim kurulumuz adına genel kurulumuza iştirak eden hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Orhan Aksakal’ın konuşmasının ardından yönetim kurulu yıllık çalışma raporu ve denetleme kurulu raporu, bilanço ve gelir gider tabloları okundu. Okunan raporlar ve hesaplar müzakere edildikten sonra yönetim ve denetleme kurulları ibra edildi. 2017 yılı tahmini bütçe görüşülerek karara bağlandı.

Toplantı da yeni yönetim ve denetleme kurullarının se-çimi yapıldı. Başkanlığa yeni-den Orhan Aksakal seçilirken yönetim kurulu asil üyeliklerine Yavuz Aydemir, Bülent Ural, Bilgehan Koşar, İmran Kayaoğlu denetim kurulu asil üyeliklerine ise Atanur Yalduz, Cihat Küçükaltun seçildiler.

Genel kurul yapılan seçimlerin ardından dilek ve temenniler bölümünde konuşan konuşmacıların ardından sona erdi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika