...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Doğalgazı İstiyor

20 Ekim 2018 - 1.231 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat Doğalgazı İstiyor
Şavşat Doğalgazı İstiyor

Şavşat Doğalgazı İstiyor

Savşat’a Doğalgazın Gelmesi için Site ve Dernek Yöneticileri Bir araya Geldiler

Doğalgaz boru hattının Şavşat’tan Artvin’e geçmesi üzerine Düzenli Köyündeki şebekede bir vananın bırakılmasıyla birlikte “Şavşat’a Ne Zaman Doğalgaz Bağlanıyor?” sorulan sorulmaya başlandı.

Geçtiğimiz günlerde Yavuz konut Sitesi Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Recep Temur Şavşat’taki site ve dernek yöneticileriyle Şavşat’a doğalgazın bağlanması konu-suyla ilgili bir toplantı yaptı.

İlçemiz Bacını Kafede yapılan toplantıya, Yavuz konut Sitesi yönetici ve Belediye Meclis üyesi Recep Temur, Site Yöneticileri Ertan Evran, Şenol Karagöz, Ersural Dursun, Selahattin İşçi, Öner Özcan, Özkemal Kaplan, Erol Şimşek, İbrahim Koca, Dernek Temsilcileri, Erol Kara, Erdinç Coşkun, Sinan Turan, Kenan Geçkin, Raci Kaya, serbest muhasebeci Mali Müşavir Alim Balcı, Tufan Karabiber, Şavşat’ın Sesi Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Kör, Şavşat’ı Sesi Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Caner Altunkaya, TRT ve DHA Muhabiri Nurbay Usta katıldı.

Toplantının moderatörlüğünü Şavşat Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Filiz Özcan yaptı. Toplantının yapılmasına katkı sağlayan Belediye Meclis üye-si ve Yavuz konut Sitesi Başkanı Recep Temur katılımcılara teşekkür ederek; “Yapılan toplantıda Şavşat’a doğalgazın nasıI getirileceği konusunun görüşüleceğini söyleyerek “İlçemize doğalgaz gelmesi için yaptığım incelemede bu işin dört ayağı olduğunu gözledim. Bir kamuoyu, iki siyasi irade, üç resmi dairelerde takip, dört alt yapıyı yapacak şirket ile sıcak ilişki gerekiyor. Bizler kamuoyu oluşturmak için bura-dayız. Siyasilerinde ilçemize bu konuda yardımcı olacağına inanıyorum.

Düzenli Köyünden vana bıraktırılarak bu iş başlamıştır. Bizim görevimizde kamuoyu oluşturarak biran önce ilçemizi doğalgaza kavuşturmak olmalıdır. Belediye meclis üyesi olarak Haziran ayında Şavşat Belediye Başkanlığına doğalgaz konulu bir dilekçe vermiştim. Belediye meclisinden oy birliğiyle bu konuda resmi işlemler başlasın diye bir karar çıktı ve yazışmalar başladı. Bu sohbetimizi sizlerin görüş ve önerilerinize açıyorum.” dedi.

Fatih Sitesi Başkanı Şenol Karagöz ise; “Doğalgazın Şavşat’a bağlanması için mutlaka siyasilerin bu konuda devreye girmesinin gerektiğini söyledi. Toplantıda diğer site ve yöneticileri de tek tek söz alarak görüş ve önerilerini sunarak yapılan toplantıyla ilgili Recep Temur’a teşekkür ettiler. Toplantının sonunda ise Şavşat’ın Sesi Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Kör’de kısa bir değerlendirme yaptı.

Erdoğan Kör; “Bugün yapılan toplantıyı yeni başlayan bir binanın temelinin atılmasına benzetiyorum. Her şeyin bir ilki vardır bugün bu toplantıda Şavşat’a doğalgazın bağlanması için temel atılmış ve bir başlangıç yapılmıştır. Şavşat’ın Sesi Gazetesi olarak yapılan ve yapılacak olan bütün çalışına lan destekliyoruz. Bu toplantı ile ilgili haberi hemen bu sayımızda yayınlıyoruz. Bu konuyla ilgili bütün gelişmeler gazetemizde yer alacaktır. Doğalgazın ilçemize gelmesi için kamu oyu oluşturma noktasında gazetemiz etkin bir rol oynayacaktır.”dedi.

TRT ve DHA Muhabiri Nurbay Usta ise yapılan toplantıyla ilgili olarak;

“Kaçkar Tv’de Müzik Pınarı adlı program yapıyorum. Programımızda Şavşat’a doğalgazın bağlanması konusunda çalışmalara destek vereceğiz. Görsel basında da bu çalışmalarla ilgili haberleri yapıp kamuoyu-nu bu konuda bilgi almasını sağlayacağız. İlçemizin doğalgaza kavuşması konusunda ne gerekiyorsa elimizden geleni yapacağız” şeklinde ifade etti.

Şavşatlı vatandaşlar “Şavşat’a Doğalgazın Gelmesini Sabırsızlıkla Bekliyoruz”

Doğalgazın Şavşat’a gelmesi için değerlendirme yapan Şavşatlı vatandaşlar, “İlçemiz için güzel bir hizmet olur. Tek bir kişi bile yapılacak bu hizmete karşı çıkmaz. Gerekirse imza kampanyası başlatabiliriz. Doğalgazın ilçemize gelmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Doğalgaz ilçemize maddi anlamda da büyük katkılar sağlayacaktır.” dediler.

Toplantının sonunda konuyla iligili olarak önümüzdeki süreçte Artvin Valiliği, Şavşat Kaymakamlığı, Şavşat Belediye Başkanlığı, siyasi partiler ve Şavşat Derneklerinin ziyaret edileceği kararı alındı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek